kalkulka
03.09.07,05:42
Zdravím všetkých poraďákov. Neriešili ste náhodou prípad odškodnenia pracovného úrazu? Vo firme jeden zamestnanec utrpel ťažký pracovný úraz. Sociálna poisťovňa mu vyplatila maximálnu čiastku 240 000,- sk, súd však vydal rozhodnutievyplatiť mu odškodné vo vyššej čiastke. Tento rozdiel mu vyplatila firma, samozrejme aj súdne trovy a trovy právneho zastúpenia. Je toto odškodnenie a ďalšie poplatky s týmto prípadom spojené daňovo uznané náklady?
kalkulka
03.09.07,09:14
Kde ste múdre hlavičky? Jedná sa o dosť vysokú sumu. Nie som si istá, či ak
je to rozhodnutie súdu, či to môže byť daňovo uznané? Vo výroku súdu bolo konštatované, že k pochybeniu pri dodržaní zákonov došlo tak zo strany zamestnávateľa ako aj zamestnanca, takže čo myslíte? Je to daňovo uznané alebo nie?
kalkulka
04.09.07,04:18
Dobré ráno všetkým, nikto takýto prípad neriešil? Skúste so mnou uvažovať. Nemôže sa to považovať ako za nejakú sankciu za nedodržanie všetkých bezpečnostných predpisov?
karcoolka1
04.09.07,04:28
Môj názor:
Daj si otázku, ako účtuješ pokutu za DPH?, pokutu za daň z MV? ... tak by som účtovala aj toto.
kalkulka
04.09.07,05:57
Je to predsa len veľká suma, tak váham. Ale akosi mi to vychádza na nedaňový náklad.