kalkulka
03.09.07,07:36
Prosím vás ako mám zaradiť do majetku protipožiarne signalizačné zariadenie? Odpisuje sa spolu s budovou, alebo ako samostatné zariadenie?
Je napojené na počítač, má snímače a rozvody a to je všetko, čo o ňom viem. OC vyššia ako 50 000,- Sk.
Zoltán Kovács
03.09.07,05:38
Prosím vás ako mám zaradiť do majetku protipožiarne signalizačné zariadenie? Odpisuje sa spolu s budovou, alebo ako samostatné zariadenie?
Je napojené na počítač, má snímače a rozvody a to je všetko, čo o ňom viem. OC vyššia ako 50 000,- Sk.

Je to pevne zabudované? Ak áno tak odpisuje sa to spolu s budovou.
kalkulka
03.09.07,05:49
Tak to si musím ešte overiť. Neviem totiž, či je pevne spojené so stavbou, ale predpokladám, že áno.
ludmilla
03.09.07,11:00
Kalkulka, myslím si, že čo sa stavby týka, tak jej súčasťou je všetko, čo k nej podľa jej charakteru a projektovej dokumentácie patrí. To znamená elektrická protipožiarna signalizácia, stabilné hasiace zariadenia - sprinklerové, drenčerové, hydranty s výzbrojou, protipožiarny vodov a potrubia.
kalkulka
03.09.07,11:20
Toto ale v pôvodnom projekte nebolo, tak preto neviem. A ani som žiaden projekt zatiaľ nevidela.
betka
08.09.07,10:10
Prosím vás ako mám zaradiť do majetku protipožiarne signalizačné zariadenie? Odpisuje sa spolu s budovou, alebo ako samostatné zariadenie?
Je napojené na počítač, má snímače a rozvody a to je všetko, čo o ňom viem. OC vyššia ako 50 000,- Sk.

Vybavením stavbby, kt. je súčasťou a odpisuje sa so stavbou v rovnakej odpisovej skupine (Pokyn MFSR 3400/1998-62) je aj požiarny vodovod, potrubia, prozipožiarne zariadenia, elektrická požiarna signalizácia (hydranty s výzbrojou, stabilné hasiace vybavenia, strojové vybavenia požiarnych čerpacích staníc...)
kalkulka
11.09.07,11:10
Ďakujem za rady.
michelle84
26.11.07,10:40
Prosím Vás, kam mám účtovať nasledovnú situáciu. Mali sme protipožiarnu kontrolu, menili nám hasiace prístroje a všetko, čo sa týka požiarnej ochrany. Mám to dať na opravy 511 ako oprava k budove alebo na služby?
kalkulka
14.03.08,08:57
Vo FS č. 3/1998 sa uvádza, že protipožiarne a zabezpečovacie zariadenia vo výrobe sa odpisujú oddelene od stavieb. A keď je to takto, tak pod akým číslom KP a aká odpisová skupina? Ďakujem všetkým za odpoveď.
adato
14.03.08,13:20
my to zaradzujem do 31.62.11, odpisová skupina 2
zuzana
14.03.08,13:35
Aj ja si myslím, že by to malo byť oddelene od stavieb, ono sa to dá vymeniť, zdemontovať...
kalkulka
15.03.08,07:48
Aj daňová poradkyňa sa v tomto zmysle vyjadrila, ale to zaradenie mi mala ešte preveriť. Takže zrejme až v pondelok budem vedieť výsledok.
kalkulka
15.03.08,07:57
my to zaradzujem do 31.62.11, odpisová skupina 2
Snáď aj áno, nepatria tam totiž signalizácie na aute. Díky krásne, pomohlo mi to.
MS77
18.03.08,07:33
Niečo podobne mam aj ja, máme v prenájme kancelárske priestory ( majitel bytu je zahranicny konatel spolocnosti, ktory sa rozhodol ze tento jeho byt bude spolocnosti prenajimat) v tomto roku spolocnost dala namotovat elekronicky zabezpecovaci system ( alarm) do bytu, a chce ho odpisovat. Zaradím ho do 2 odpisovej skupiny? alebo ho odpisujem 20 rokov ako byt. Dakujem za kazdu cennu radu
jana007
18.03.08,07:43
Niečo podobne mam aj ja, máme v prenájme kancelárske priestory ( majitel bytu je zahranicny konatel spolocnosti, ktory sa rozhodol ze tento jeho byt bude spolocnosti prenajimat) v tomto roku spolocnost dala namotovat elekronicky zabezpecovaci system ( alarm) do bytu, a chce ho odpisovat. Zaradím ho do 2 odpisovej skupiny? alebo ho odpisujem 20 rokov ako byt. Dakujem za kazdu cennu radu

Zaradíš ho do 2 odpisovej skupiny.