barto
03.09.07,10:57
Ahojte poraďáci, chcem sa opýtať či má niekto skúsenosť, ak S.r.o. má dvoch konateľov, ktorý sú zároveň spoločníkmi a jeden z nich sa presťahoval t.j. zmenil trvalý pobyt. Potrebujem to nahlásiť na obchodný register.
Volala som tam ohľadne informácií, ale nedali mi žiadne, len že mám vyplniť jedno tlačivo a že sa k tom prikladá 2 000 korunový kolok. Otázka znie: Čo k tomu vyplnenému tlačivu potrebujem, aké prílohy? Vie mi niekto poradiť? Ďakujem
barto
03.09.07,09:26
Nemá s tým nikto skúsenosť? Prosím, neviete mi poradiť?
Leenkaa
03.09.07,09:40
Ahoj.

No, v podstate ti povedali pravdu - kolok 2.000,- Sk + vyplnené tlačivo, v ktorom uvedieš zmenu adresy konateľa. Doklad, preukazujúci takúto zmenu je Občiansky preukaz - so zaregistrovanou zmenou. Treba to ale aj zmeniť na živnostenskom registri - tam je to tuším bez poplatku - a ak tak len tuším 100,- Sk. Doporučujem to ale najskôr zmeniť na živnostenskom registri a potom k zmene na obchodny register dať do prílohy aj kópiu OP + výpis zo živnostenského po registrácii zmeny bydliska.
josh
03.09.07,09:48
ten vypis zo zivnostenskeho registra nie je treba prikladat. obchodny register ho nebude citat a zahodi ho, zbytocna robota.
barto
03.09.07,11:47
Ďakujem za info
aykax
06.09.07,06:33
ahoj, k tej zmene trvalého bydliska..

..už som takúto zmenu nahlasovala a stačí, ak napíšeš v 2 vyhotoveniach čestné prehlásenie navrhovateľa, že sa mení trvalé bydlisko konateľa a spoločníka - je potrebné podpis overiť u notára (nakoľko píšeš, že ten konateľ je súčasne aj spoločníkom, nezabudni nahlásiť u neho zmenu trvalého bydliska aj ako spoločníka) a vypíšeš tlačivo "návrh na zápis zmien .." (viď prílohu, prikladám obe tlačivá)..

..a najskôr sa táto zmena ohlasuje na OR (treba 2.000,- Sk kolok) a až potom na ŽÚ, kde stačí k tlačivu "oznámenie zmien" priložiť fotokópiu nového výpisu z OR. na ŽÚ je to bez poplatku..
Slim
06.09.07,07:13
Vie mi prosím niekto povedať, do koľkých dní treba do všetkých inštitúcií /ZP,SP/ nahlásiť zmenu sídla spoločnosti? Vďaka
maria7
24.09.07,05:00
Je potrebné pri zmene trvalého bydliska zasielať aj spoločenskú zmluvu?
Zita5
24.09.07,05:06
Je potrebné pri zmene trvalého bydliska zasielať aj spoločenskú zmluvu?


http://www.porada.sk/t770-zmnena-trvaleho-bydliska-szco-a-konatela-s-r-o.html?highlight=Zmena+trval%E9ho+bydliska+konate% B5a


http://www.porada.sk/t11194-ymena-trvaleho-bydliska-konatela.html?highlight=Zmena+trval%E9ho+bydliska+ konate%B5a

Zhodou okolnosti pri snahe pomôcť a priložiť už preberanú tému ,som si teraz všimla , že Vám bolo na Vašu otázku odpovedané v priloženom linku .:rolleyes: Neviem , nebola to dostačujúca odpoveď ?:)
maria7
24.09.07,06:14
Už som tú zmenu raz robila a posielala som aj 2x spoločenskú zmluvu. Myslela som si že jednu potvrdenú vrátia ale poslali len nový výpis. Preto teraz neviem či ju mám posielaťť 2x alebo stačí raz. Vďaka

Ešte raz som si všetko prešla a myslím, že tá spoločenská zmluva ide len do zbierky listín, tak stačí len 1x.
A ospravedlňujem sa, len som to už pozerala toľko krát, že už neviem čo tam treba a čo nie.
Ďakujem aj tak všetkým, ktorí vedia poradiť a veľakrát som si tu našla informácie, ktoré som potrebovala.
Ahojte:rolleyes:
maria7
24.09.07,12:01
Ešte mám otázočku - keď som robila prvú zmenu zapísaných údajov na tlačive z obchodného registra (vtedy som menila trvalé bydlisko 2 spoločníkov) tak som zmenila len trvalé bydlisko spoločníkov-fyzická osoba (samozrejme, že treba zmeniť aj pri štatutárnom orgáne - konatelia.Ale to som si všimla až keď prišiel výpis z obchodného registra.) Teraz zase zmenil jeden spoločník trvalé bydlisko a pri tejto zmene VZ uložilo povinnosť vykonať aj zmeny pri štatutárnom orgáne - konatelia. Chcem vedieť či stačí priložiť čestné vyhlásenie len toho konateľa, ktorý zmenil adresu alebo aj toho konateľa ktorého zmenu som robila predtým?
Ďakujem.
Composite
04.10.13,05:56
OR zapisuje na základe ŽÚ. tu to síce nesúvisí, to súvisí pri živnostiach.
Zmenu TP treba na ŽÚ nahlásiť do 15 dní.
Zmenu TP spoločníka na OR treba nahlásiť do 30 dní.
Zmenu TP konateľa, nie spoločníka - zákon neukladá žiadnu lehotu.
Moja SRO
04.10.13,06:06
okrem toho, že komentuješ 6 rokov starú tému, píšeš blbosti....
Composite
27.10.13,06:02
zbožňujem takéto komentáre jednoduchých ľudí, ktorí napíšu, že niekto píše, blbosti, ale nenapíšu prečo.
Jedine čo bolo zle, bolo to, že ak sa jedná o živnostníka, tak do 15 dní na ZU, ak sa jedná o PO, tak do 30 dní na ORSR a ten to už teraz automaticky nahlasuje ŽU.
Všetko ostatné je dobre, takže ma môžeš vieš čo.