Naďa
17.02.05,20:47
Ak prevezmem v polovici kalendárneho roku IČO cudzej "mŕtvej" s.r.o., vytvorím na ňom svoju s.r.o. ako to bude s počiatočnou súvahou? Je taká, ako keď zakladám novú sro? Ako to bude s ročnou uzávierkou? Uzatvorím rok daného IČA len za svoju činnosť alebo nejak zohľadňujem aj dobu od 1. 1. do času, keď som pod tým číslom začala svoju činnosť. Je to veľa otázok naraz?
babenko1
17.02.05,19:51
Musíš prebrať zostatky z tej starej mŕtvej sročky....
Naďa
18.02.05,22:00
babenko 1, prosím poraď, vychádza mi, že PS budem mať podľa starej s.r.o. ktorý mala k 1.1.04. Rozmýšľm dobre? Alebo budem mať dne súvahy - jednú "starú", jednu "novú".
Ďakujem za odpoveď
babenko1
18.02.05,22:08
rozmýšľaš správne...počiatočné stavy budeš mať podľa starej s.r.o.
alexxandra
19.02.05,07:28
ono to vlastne nie je nova a stara s.r.o, je to stale ta ista s.r.o. To,ze sa zmenil nazov, nie je podstatne. ICO je podstatne, je to stale ten isty subjekt. To, ze niekto predal obchodny podiel niekomu inemu, je tiez iba detail. Je to ta ista s.r.o. a ma uctovnictvo za cely rok jedno, to znamena, ze zacinas s pociatocnymi stavmi k 1.1.2004, a ak ich nahadzoval niekto iny, tak si to over podla DP za rok 2003, a takisto si zodpovedna za uctovne zapisy, ktore boli vykonane pred zmenou majitela. Lebo do danoveho priznania uz pojdu pod tvojou hlavickou. je to proste jedno uctovnictvo a nikoho nezaujima, kto to fyzicky nahadzoval. Takze si pre istotu vsetky pohyby a doklady prezri. Ak toho nieje vela, ja by som si to nahodila od zaciatku roka vsetko sama este raz.