dicinka
03.09.07,11:41
Ahojko Poraďáci, chcem Vás poprosiť o radu,ako to je s dohodármi od 01.09.2007.Môžem ich naďalej zamestnávať na základe dohody o VP,alebo ich musím zamestnať na základe dohody o pracovnej činnosti.A koľko hodín môžu odpracovať? ďakujem
Zoltán Kovács
03.09.07,09:43
Ahojko Poraďáci, chcem Vás poprosiť o radu,ako to je s dohodármi od 01.09.2007.Môžem ich naďalej zamestnávať na základe dohody o VP,alebo ich musím zamestnať na základe dohody o pracovnej činnosti.A koľko hodín môžu odpracovať? ďakujem

DoVP naďalej je možná, s tým, že rozsah odpracovaných hodín sa predĺžilo z 300 na 350 hodín.
Timka1
03.09.07,09:43
Aj naďalej je dohoda o vykonaní práce, avšak na 350 hodín ročne.
dicinka
03.09.07,14:12
Spomínaných 350 hod. ročne sa týka aj dohodárov, ktorí sú už zamestnaný od marca tohto roku?
Aljok
03.09.07,14:18
Áno. Pozri ZP:
§ 226
Dohoda o vykonaní práce

(1) Dohodu o vykonaní práce zamestnávateľ môže uzatvoriť s fyzickou osobou, ak predpokladaný rozsah práce (pracovnej úlohy), na ktorý sa táto dohoda uzatvára, nepresahuje 350 hodín v kalendárnom roku. Do predpokladaného rozsahu práce sa započítava aj práca vykonávaná zamestnancom pre zamestnávateľa na základe inej dohody o vykonaní práce.
remenka
13.09.07,15:10
Dobrý deň, chcem sa spýtať vie mi niekto poradiť, že pokiaľ sa príjma pracovník- po novom na dohodu o pracovnej činnosti a zároveň je SZČO nahlasuje zamestnávateľ túto skutočnosť aj na daňový úrad? do sociálnej poisťovne formou "Registračného listu", ale nie som si istá či aj na daňový úrad.
remenka
13.09.07,15:27
Dobrý deň, chcem sa spýtať vie mi niekto poradiť, že pokiaľ sa príjma pracovník- po novom na dohodu o pracovnej činnosti a zároveň je SZČO nahlasuje zamestnávateľ túto skutočnosť aj na daňový úrad? do sociálnej poisťovne formou "Registračného listu", ale nie som si istá či aj na daňový úrad.
veronikasad
13.09.07,15:31
Dobrý deň, chcem sa spýtať vie mi niekto poradiť, že pokiaľ sa príjma pracovník- po novom na dohodu o pracovnej činnosti a zároveň je SZČO nahlasuje zamestnávateľ túto skutočnosť aj na daňový úrad? do sociálnej poisťovne formou "Registračného listu", ale nie som si istá či aj na daňový úrad.
Zamestnanca pri nástupe na dohodu na DU nenahlasuješ. Musíš byť registrovaná ako platiteľ dane zo závislej činnosti a do konca mesiaca po skončení kal. štvrťroka zaslať na DU Prehľad o zrazených preddavkoch a do troch mesiacov po skončení kal. roka ročné Hlásenie.

-------
Veronika
Tweety
13.09.07,15:31
Na DÚ nie, iba do SP.
remenka
13.09.07,15:33
Veronika ďakujem za informáciu. Ešte sa Ťa spýtam, že pokiaľ je živnostník a je zamestnaný na dohodu odvádza zaňho zamestnávateľ daň? Ešte upresním kamarát má ísť pracovať do školy na dohodu a povedali mu tam, že zaňho nebudú odvádzať daň, tak sa mi to nezdá.
Tweety
13.09.07,15:37
Nie som Veronika, ale odpoviem áno, samozrejme, že odvádza. Jeho odmena patrí medzi ZČ.
remenka
13.09.07,15:41
Ďakujem aj Tebe Tweety a aj Veronike. Pomohli ste mi.
leilaaaa80
16.09.07,22:10
chcem sa opytat v nejakej teme som nasla ze sa ma vypisat pri dohodarovi ci si uplatnuje NP alebo nie
robi sa to len PZ ci aj pri dohodach
Kazu
16.09.07,22:27
Myslíš, či mu máš dať podpísať vyhlásenie na zdanenie príjmov FO zo závislej činnosti?
liba2
17.09.07,02:53
chcem sa opytat v nejakej teme som nasla ze sa ma vypisat pri dohodarovi ci si uplatnuje NP alebo nie
robi sa to len PZ ci aj pri dohodach
Keď prijímaš dohodára, tak sa ho spýtaš, či už uplatňuje u iného zamestnávateľa nezdaniteľnú čiastku; ak nie, môže ju aj ako dohodár uplatniť u vás; za tým účelom vo Vyhlásení ... svojim podpisom potvrdí, že túto čiastku neuplatňuje inde.
jacekova
17.09.07,04:36
Ešte sa Ťa spýtam, že pokiaľ je živnostník a je zamestnaný na dohodu odvádza zaňho zamestnávateľ daň? Ešte upresním kamarát má ísť pracovať do školy na dohodu a povedali mu tam, že zaňho nebudú odvádzať daň, tak sa mi to nezdá.

ja to trošku upresním. Ak ten kamarát podpísal u zamestnávateľa, kam ide pracovať na dohodu Vyhlásenie a jeho mesačný príjem bude menej ako 7968,- Sk, tak za neho daň odvádzať fakt nebude.