kukučka
03.09.07,14:57
Richard navrhujem presunúť PC-počítače-hardware na normálnu Poradu.
Tieto rady potrebujeme občas všetci. Ide mi o to, aby bolo možné prispievateľov oceniť. Nie je to predsa varenie-pečenie. :D
bepo
03.09.07,19:46
A čo tak hľadať rady o počítačoch na fórume venovanom počítačom? Či zachvíľu na fórume o účtovníctve budeme riešiť počítače, na fórume o počítačoch kuchárske recepty a na kuchárskych fórach bude zoznamka? :confused:
kukučka
11.02.08,17:32
Veru nie som sama, kto by rád ocenil odborné rady počitačistov, naozaj sa to nedá zariadiť? Zdá sa mi to voči nim nefér.
chlap
11.02.08,20:26
A čo tak hľadať rady o počítačoch na fórume venovanom počítačom? Či zachvíľu na fórume o účtovníctve budeme riešiť počítače, na fórume o počítačoch kuchárske recepty a na kuchárskych fórach bude zoznamka? :confused:

Nemyslím si, že by kukučka chcela vniesť do PORADY chaos ...... a rovnako si nemyslím, že je vhodné, aby bežný užívateľ počítača (akým bezpochyby väčšina účtovníkov je) mal také problémy s počítačom, ktoré by potreboval riešiť na špecializovaných fórach zameraných na IT (na ktorých sa mimochodom pohybujú indivíduá, ktoré rozprávajú jazykom, ktorý pre účtovníkov znie rovnako, ako účtovné predpisy pre kuchárku - takže tam sa rady, ktorá im dokáže skutočne pomôcť, málokedy dočkajú).

Myslím, že práve IT poradňa na PORADE patrí medzi najkvalitnejšie amatérske poradne v oblasti IT (resp. poloprofesionálne poradne - keďže sa tu objavujú aj profíci), s ktorými som sa stretol na internete.

A na záver - web stránka sa volá "PORADA - spolu vieme viac" :rolleyes: ...... nie je v názve nič také ako "špecializovaná účtovnícka poradňa". ;)
Stefan2005
11.02.08,20:44
Účtovníctvo a počítače majú k sebe veľmi veľmi blízko...
A poznám strašne veľa účtovníčok, ktoré fakt potrebujú pomôcť niekedy v banálnej veci (z pohľadu skúseného užívateľa). Preto si tiež myslím, že všetky otázky ohľadne PC smerujúce k tomu, aby sme ich mohli plne využívať pre potreby rozsiahlej agendy účtovníctva-audítorstva-daní, sem patria. Či to je ohľadne výberu PC, vhodného softvéru, problémov s perifériami, e-mailovania, internetovania, vzorcov v Exceli, atď. atď....
V jednom však súhlasím s bepo-m: niektoré veci fakt patria na iné fóra - otázky typu obchádzania licencií, autorských práv a pod. sem nepatria. Proste sa nimi netreba zaoberať, lebo časom zahltia poradu....
Richard
11.02.08,21:40
Na poradu už dávno nechodia len účtovníci, preto má každá časť svoju rubriku.
To s tými bodmi môžem prehodnotiť.

Čo sa týka nelegálnych vecí, tie sem určite nepatria, prosím nahlásiť príspevok ak sa také objaví.