Ruzickova
18.02.05,07:38
Dobre rano, prosim poradte mi. Mam prijat zamestnanca, ktory pobera vysluhovy dochodok. Pri prihlaskach do Soc.poistovne a do zdravotnej poistovne je nieco ine ako pri normalnych zamestnacoch.A ake odvody do Soc.poistovne neplati. Dakujem
Ľuba
18.02.05,07:51
Dobre rano, prosim poradte mi. Mam prijat zamestnanca, ktory pobera vysluhovy dochodok. Pri prihlaskach do Soc.poistovne a do zdravotnej poistovne je nieco ine ako pri normalnych zamestnacoch.A ake odvody do Soc.poistovne neplati. Dakujem
A ešte pozor na nezdaniteľnú čiastku!
anka1
18.02.05,08:03
Pri zamestnancoch ktorí poberajú výsluhový dôchodok nie je nič odlišné ako pri normálnych zamestnancoch. Jedine výsluhový dôchodcovia nemajú nárok na odpočítateľnú položku vo výške 87936,- Sk. Pri ročnom zúčtovaní dane si môže uplatniť odpočítateľnú položku z rozdielu 87936 mínus dôchodok.
Heni
18.02.05,08:25
podla mna neplati odvody na inval.poistne a prisp. na poistne v nezamestnanosti, uz to tu bolo rozoberane
anka1
18.02.05,08:34
podla mna neplati odvody na inval.poistne a prisp. na poistne v nezamestnanosti, uz to tu bolo rozoberane
To sa týka iba starobných dôchodcov.
Heni
18.02.05,10:56
ale ved poberatel vysluhoveho dôchodku uz nebude poberat podporu v nezamestnanosti, tak preco ma platit do socialky tento odvod?
http://www.porada.sk/showpost.php?p=43759&postcount=5
Ruzickova
19.02.05,14:23
Takze pri prihlaskach do poistovni napisem,ze ide o zamestnanca,ktory pobera statne davky a nebudem zanho platit poistenie v nezamestnanosti a invalidne poistenie?