zukana
03.09.07,19:23
Ahojte poraďaci.

Mám taký prípad. Mala som cez leto dohodárov-brigádnikov. Prihlásila som ich do sociálky, ale otiaľ sa mi ozvali, že som neodvádzala príspevky v plnej výške. Mysleli si, že ide o pracovné zmluvy a nie dohody. Prosím Vás ako mám správne vyplniť príhlášky, aby sociálke bolo jasné, že ide o dohody a nie o zmluvy. Ktoré kolonky sa vyplnňujú a ktoré sa nechávajú prázdne na priháške. Neviem totiž, kde som pochybila.
Zoltán Kovács
03.09.07,17:25
Ahojte poraďaci.

Mám taký prípad. Mala som cez leto dohodárov-brigádnikov. Prihlásila som ich do sociálky, ale otiaľ sa mi ozvali, že som neodvádzala príspevky v plnej výške. Mysleli si, že ide o pracovné zmluvy a nie dohody. Prosím Vás ako mám správne vyplniť príhlášky, aby sociálke bolo jasné, že ide o dohody a nie o zmluvy. Ktoré kolonky sa vyplnňujú a ktoré sa nechávajú prázdne na priháške. Neviem totiž, kde som pochybila.
Na tlačive vpravo hore treba zaškrtnúť či ide o prac.zmluvu, dohodára, dobrovoľne poisteného ..... Ak si to mala správne zaškrtnuté dohoda, tak by to malo byť v poriadku.
vikinka
03.09.07,17:27
Na registračnom liste FO v pravo hore sú vypísané kategórie,zaškrneš okienko dohoda,ostatné zostávajú prázdne.
lenkak
03.09.07,17:27
Na starých tlačivách sa zvlášť písalo, že sa jedná o dohodu. Na novom je už táto kolonka uvedená ako píše Zolee.
vikinka
03.09.07,17:29
V lete už určite platili nové tlačivá.
zukana
04.09.07,12:43
A ešte.

Keďže za nich sa neplatí na starobné poistenie, musím za nich podať aj evidenčný list dôchodkového poistenia?

Díky
Andyke
04.09.07,12:46
Za dohodárov netreba vystaviť ELDP