horcsica
03.09.07,20:00
Ahojte poradaci, som zaciatocnicka v uctovaní občianskeho združenia, mala by som otázku, že kam sa účtuje napr. hlavná činnosť - platí réžiu tzn. vodné, stočné, elektrinu a vystavuje FA pre členov, ktorí potom uhrádzajú dané výdavky. Kam mám účtovať dané náklady a výnosy alebo sa vôbec neúčtujú lebo sú oslobodené od dane??? dakujem
Melnick
03.09.07,18:59
Podľa názvu témy,by som v živote nepredpokladala,že chceš vedieť niečo o občianskom združení.:)
http://www.porada.sk/t36421-p2-materske-centra-uctovanie-v-pu.html#post338657

Daj si do vyhľadávača Občianske združenie a nájdeš veľa príspevkov.
victoria
05.09.07,10:16
Ahojte poradaci, som zaciatocnicka v uctovaní občianskeho združenia, mala by som otázku, že kam sa účtuje napr. hlavná činnosť - platí réžiu tzn. vodné, stočné, elektrinu a vystavuje FA pre členov, ktorí potom uhrádzajú dané výdavky. Kam mám účtovať dané náklady a výnosy alebo sa vôbec neúčtujú lebo sú oslobodené od dane??? dakujem

Na zaciatok neviem ci sa jedna o jednoduche alebo podvojne uctovnictvo. Mozes blizsie vysvetlit aka je hlavna cinnost tohto OZ ked refakturuje svojim clenom naklady na reziu ? V pripade hlavnej cinnosti uctujes naklady aj vynosy z hlavnej cinnosti ako neovplyvnujuce dan z prijmu v jednoduchom uctovnictve alebo ako neovplyvnujuce naklady a vynosy v podvojnom uctovnictve. Clenske prispevky, dary a asignacie 2% dane su od dane z prijmov oslobodene.