lsulekova
18.02.05,08:26
Dodávateľská firma nám poslala inventarizáciu pohľadávok k 31.12.2004, v ktorej figurovala aj jedna faktúra z roku 2003. My však túto faktúru vôbec neevidujeme. Opätovne nám ju zaslali a na protokole o vykonaných prácach je podpis nášho zamestnanca i pečiatka našej firmy, čiže práce boli vykonané. Ako mám teraz postupovať, keďže faktúra nie je evidovaná ale uhrádzať sa zrejme bude. (DPH je na nej 20%)

Verím, že mi to pomôžete vyriešiť.

:o:confused: :o
Susan
18.02.05,07:47
Faktúru zaúčtovať ako nedanovy naklad roku 2004, z ktorej si mozete odpocitat DPH.
jeso
19.02.05,00:47
Dodávateľská firma nám poslala inventarizáciu pohľadávok k 31.12.2004, v ktorej figurovala aj jedna faktúra z roku 2003. My však túto faktúru vôbec neevidujeme. Opätovne nám ju zaslali a na protokole o vykonaných prácach je podpis nášho zamestnanca i pečiatka našej firmy, čiže práce boli vykonané. Ako mám teraz postupovať, keďže faktúra nie je evidovaná ale uhrádzať sa zrejme bude. (DPH je na nej 20%)

Verím, že mi to pomôžete vyriešiť.

:o:confused: :o
Najskôr by som im napísala, že inventarizácia pohladávok slúži k tomu, aby sme si odsúhlasili stav - a , že prečo mi neposlali inventarizáciu už k 31.12.2003-zistila by si to skôr -a čudujem sa, že im rok nechýbala úhrada...
neviem či účtuješ v JU , ale ak áno dala by som to do knihy záväzkov len teraz s tým , že to je opis faktúry a do nákladov , ked ju uhradíte
DPH by som uplatnila 20 %-ved , keby si fa mala v roku 2003 tiež by si si uplatnila 20 %-ovšem ak máš nárok na uplatnenie-neviem čoho sa to týkalo
lsulekova
21.02.05,07:27
Účtujem v PU. A faktúra je za softwarové služby - inštalácia programu.

Ďakujem Vám za radu.