Laborec
04.09.07,08:50
Prave idem vyplnit svoj prvy PPD a neviem,ci mu mam dat tam RC ci COP,poradte prosim.Pozerala som si tie,co vystavili pre nas,ale raz je tam jedno,raz druhe,raz obe.

Vopred dakujem.
jacekova
04.09.07,07:34
PPD za čo?
z hladiska ochrany os. údajov si myslím, že je lepšie uviesť Č.OP, než r.č.
Laborec
04.09.07,09:43
PPD za sluzby,ktore sme poskytli.Je v tom rozdiel?

Ved prave sa bojim,ze ked tam dam nejaky udaj,kvoli ktoremu budem musiet este OOU zaviest.
Laborec
04.09.07,09:58
Prosim a neviete mi prilozit link na PPD v excelovskom formate? Uz som ho tu neraz videla,ale nestiahla som si ho vtedy.Ako sa tu prilohy vyhladavaju?
Johanka
04.09.07,10:00
Úplne stačí meno ...
Prečo si myslíš , že je na PPD potrebná nejaká bližšia identifikácia odberateľa služby - občana ???
Manual
04.09.07,10:10
Prosim a neviete mi prilozit link na PPD v excelovskom formate? Uz som ho tu neraz videla,ale nestiahla som si ho vtedy.Ako sa tu prilohy vyhladavaju?
Tu to máš................
Vevey
04.09.07,10:39
jacekova
04.09.07,10:44
PPD za sluzby,ktore sme poskytli.Je v tom rozdiel?

Ved prave sa bojim,ze ked tam dam nejaky udaj,kvoli ktoremu budem musiet este OOU zaviest.


je jedno, za čo je ten PPD, len mi bolo zvláštne, prečo tam chceš dávať nejaku bližšiu identifikáciu než je meno a priezvisko....

a mimochodom OOU (ochranu os.údajov) si musíš zaviešť a nahlásiť, ak budeš spracovávať os.údaje viac ako 5 zamestnancom (ak vôbec ide v tvojom prípade o mzdy)
Laborec
04.09.07,10:56
Dakujem,nemame zamestnanca.Suhlasim,ze na PPD nepotrebujem ani COP ani RC,ale co VPD? Ved to je doklad,ze som niekomu dala peniaze.Tak tam treba?
Johanka
04.09.07,11:25
Za čo vyplácaš SKK, keď chceš vystavovať VPD ? VPD ako účtovný doklad musí súvisieť s nejakým účtovným prípadom ...
Laborec
04.09.07,11:38
Napr.dohodarom preplacame drobny nakup alebo i dohodnutu odmenu na dohodu v hotovosti alebo konatelovi jeho pozicky firme vraciame.Aj cestaky.
Manual
04.09.07,11:54
Dakujem,nemame zamestnanca.Suhlasim,ze na PPD nepotrebujem ani COP ani RC,ale co VPD? Ved to je doklad,ze som niekomu dala peniaze.Tak tam treba?
NA VPD máš kolonku podpis príjemcu, tam nech sa ti podpíše každý, komu vyplácaš korunky. A je to ...:)
Laborec
23.09.07,10:36
Stale sa mi to nezda,skutocne tam nemusi byt jeho identifikacia? Staci meno a priezvisko? Ani bydlisko? V zakone o uctovnictve je,ze tam musi byt i ''obsah účtovného prípadu a označenie jeho účastníkov'',ale nie je presne vymenovane,co presne.
Paula
23.09.07,10:46
Veď dôkladnejšia identifikácia každého zamestnanca (teda aj dohodára), či konateľa je v jeho osobnom spise, resp. v iných firemných dokladoch. Nemusí byť všetko na VPD.:)