korduľa
04.09.07,08:50
chcem sa spytat na jednu vec, chodi mi z jednej stranky free loto, ze som vyhrala a mam zadat kod, ktory mi posielaju v maily na ich stranku koli vyhre, nemate s tym skusenost, v praci ma strasili, ze je to virus a ze to nemam robit, lebo maju moznosti aj na to, aby mi vybielili ucet. je vobec nieco take mozne, ze sa takto zneuziva?? ked si clovek povie, ze co ked som fakt vyhral... ale na druhej strane naivita ludi nema hranic a nerada by som narobili problemy
wagner
04.09.07,17:47
Vymaž to, nerob si problémy. Nastav to ako spam a počítač Ti to nepustí. Never takým blbostiam. Vyhrala si figu borovú, nedaj sa oblbovať.
CarminaBurana
04.09.07,17:51
Ja som pred dvoma rokmi dostala hovor z nejakej spolocnosti, kde ma zaradili na listinu vyhercov a zevraj im mam dat svoje cislo uctu a BLZ (ja zijem v Nemecku). Pokial by som vyhrala by mi pripisali sumu na ucet.
A coze sa nestalo?
Mesacne mi strhavali z uctu 80€ ako poplatok na ucasti hry! Na co ma vobec neupozornili!
A ja som si to vsimla az po 4 mesiacoch! Cize som platila 4mesiace 80€ mesacne na nic!
Taky mailovy alebo telefonicky spam je len pre hlupych ludi. A ja som bola BLBA!:mad:
duves
04.09.07,18:46
No neviem:confused: lebo na manipulaciu z beznym uctom musi byt pisomny suhlas (suhlas na inkaso), alebo v nemecku je to inak?
korduľa
06.09.07,07:01
hmmm to je ale skooda
Lion Topoľčany
06.09.07,07:31
Ja som pred dvoma rokmi dostala hovor z nejakej spolocnosti, kde ma zaradili na listinu vyhercov a zevraj im mam dat svoje cislo uctu a BLZ (ja zijem v Nemecku). Pokial by som vyhrala by mi pripisali sumu na ucet.
A coze sa nestalo?
Mesacne mi strhavali z uctu 80€ ako poplatok na ucasti hry! Na co ma vobec neupozornili!
A ja som si to vsimla az po 4 mesiacoch! Cize som platila 4mesiace 80€ mesacne na nic!
Taky mailovy alebo telefonicky spam je len pre hlupych ludi. A ja som bola BLBA!:mad:


WAW, to je možné v dnešnej dobe?? Veď je to pre Teba hrozný peniaz!!
robovi
08.09.07,07:58
aj ja som uz u freeloto vyhral :-) , kazdy tyzden aj 3 razy. pokym som ich nezaradil na listu spamerov. uz nevyhravam :-( chvalabohu
M3G
13.09.07,11:52
Ja som najšťastnejší človek na svete. Podľa tých mailov, čo mi chodia, som vyhral cca 100x a to takmer 10.000.000 USD. T.j. už mám na konte približne 24 mld SKK.
petmar
05.04.08,05:28
Dnes pri príchode na jednu us-stránku mi s veľkými blikačkami oznámili, že som 999,999-ci účastník a že som niečo veľké vyhral, vymámili odo mňa meno, adresu, e-mail a ďalej ma to posunulo na freeloto.com, kde som mal vyplniť 6 tiketov, na každý deň, výhry obrovské - 10 miliónov dolárov , všetko vraj zdarma - absolutely free. Nakoniec pýtalo číslo karty (účtu) kde mi budú posielať doláriky, už som zbystril a končil som. Na záver aj keď neviem až tak dobre anglicky, som si všimol drobným písmom zmienku "14,99 $ per month" tak som rýchlo mazal čo sa dalo a mazal som preč.
Ale keď som na tú predošlú pôvodnú stránku išiel znova, už som nebol jubilejný účastník a nič som nedostal. :mee: :eek:
Toľko skúsenosť a resumé nechám na Vás.
omega2.0
07.04.08,06:21
Nikdy nikto neverte takym kravinam
Nikto vam neda nic zadarmo
Cisto teoreticky a zjednodusene sa takymi spamami da dostat do pc trojan, ktory sleduje vas pohyb na klavesnici a to sa uz da zneuzit.
Napriklad pojdete on-line na internet banking, zadate prihlasovacie udaje, ja to pomocou toho trojana uvidim a mam pristup k uctu.
Ale v dnesnej dobe ste uz urcite vsetci dobre chraneny antivirakmi a firewallmi, takze to nehrozi.