Monet
04.09.07,09:04
Dobry den,potrbovala by som s niecim pomoct.Mame zamestnanca,ktory je dnes na PN uz 11.den.Potrbovala by som pomoc,ze ktoré tlaciva mam poslat do SP,PN nema este stale ukoncenu.Odovzdal mi tlaciva IIa cierne,II cervene a Preukaz o trvani docasnej PN.Za odpoved dakujem..
ANNAP
04.09.07,07:14
pošli tlačivo II. žiadosť o nemocenské
nezabudni priložiť: Potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nemocenskú dávku - vyplnené.
cloe
04.09.07,07:22
Dobry den,potrbovala by som s niecim pomoct.Mame zamestnanca,ktory je dnes na PN uz 11.den.Potrbovala by som pomoc,ze ktoré tlaciva mam poslat do SP,PN nema este stale ukoncenu.Odovzdal mi tlaciva IIa cierne,II cervene a Preukaz o trvani docasnej PN.Za odpoved dakujem..

Do SP zasielaš tlačivo II. Žiadosť o nemocenské /červené/. Tlačivo IIa. Žiadosť o náhradu príjmu pri dočasnej PN zamestnanca zostáva tebe ako podklad pre výplatu 10 dní náhrady. Z odoslaného tlačiva IIa. si robím kópiu. K tomut tlačivu zasielaš ešte Potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nemocenskú dávku. Potvrdenie ti prikladám. Po ukončení PN ti zamestnanec prinesie časť. IV.
Hlásenie zamestnávateľovi ..., ktoré potvrdíš a odošleš do SP.
Monet
04.09.07,07:40
Dakujem za odpoved,ale rada by som este vedela,ci to II cervene tlacivo mam poslat do 3 dni po desiatom dni PN,ked este nema ukoncenu PN a do toho tlaciva sa vypisuje od do PN.A co mam urobit s Preukazom o trvani docasnej PN,zamestnanec mi ho tiež odovzdal..
mysimis
04.09.07,07:47
Preukaz o trvaní PN zasielaš tiež do SP. A tlačivo II posielaš až po 10-tom dni PN.
VERONIKA6
04.09.07,07:50
Každý deň čítame nové zadávané témy čo sa týka DPN, kedy odovzdať a aký deil odovzdať. Poraďáci by si mohli aj prečítať už zadané témy ohľadne DPN a nezadávať stále to isté dokola.
Monet
04.09.07,08:04
Ospravedlnujem sa,zacinam len s poradou pracovat tak sa v tom este velmi dobre neviem pohybovat..
mysimis
04.09.07,08:06
Ospravedlnujem sa,zacinam len s poradou pracovat tak sa v tom este velmi dobre neviem pohybovat..


Nevadí....., najbližšie skús použiť vyhľadávač:)
VERONIKA6
04.09.07,08:27
Ospravedlnujem sa,zacinam len s poradou pracovat tak sa v tom este velmi dobre neviem pohybovat..
Zadaj si uvedenú problematiku do vyhľadávania a tam sa toho dočítaš.
Tak vitaj medzi PORAĎÁKMI a prajem Ti veľa dobrých priateľov z PORADY. :D :D :D
finessa
07.09.07,08:30
Ahojte poradaci,
pise sa tu o tom, ze preukaz o trvani docasnej pracovnej neschopnosti ma poslat zamestnavatel do soc. poistovne...

Som praceneschopna od 20.08.2007, vsetky potvrdenia IIa + cervene tlacivo som zamestnavatelovi odovzdala, preukaz o trvani docasnej prac.neschopnosti s datumom 28.08.2007 taktiez, no dnes mi ho zamestnavatel vratil s tym, ze on nie je posta a mam si to poslat na socialnu poistovnu, uviedol dovod: ''Vraciame vam preukaz o trvani docasnej prac. neschopnosti z dovodu, ze dnom 29.08.2007 zanika narok na nemocenske v nasej firme a prechadzate do soc.poistovne''.

Poradte mi prosim, co mam vlastne teraz robit, kedze komunikacia zo strany zamestnavatela vobec nefunguje.

Ď.
veronikasad
07.09.07,08:37
Ahojte poradaci,
pise sa tu o tom, ze preukaz o trvani docasnej pracovnej neschopnosti ma poslat zamestnavatel do soc. poistovne...

Som praceneschopna od 20.08.2007, vsetky potvrdenia IIa + cervene tlacivo som zamestnavatelovi odovzdala, preukaz o trvani docasnej prac.neschopnosti s datumom 28.08.2007 taktiez, no dnes mi ho zamestnavatel vratil s tym, ze on nie je posta a mam si to poslat na socialnu poistovnu, uviedol dovod: ''Vraciame vam preukaz o trvani docasnej prac. neschopnosti z dovodu, ze dnom 29.08.2007 zanika narok na nemocenske v nasej firme a prechadzate do soc.poistovne''.

Poradte mi prosim, co mam vlastne teraz robit, kedze komunikacia zo strany zamestnavatela vobec nefunguje.

Ď.
Zamestnávateľ nevypláca nemocenské ale len náhradu príjmu pri dočasnej PN za 1-10. deň PN. Ak ti k preukazu PN priložil aj potvrdenie o príjme, odnes ho do soc.poisťovne /najlepšie osobne/. PN-ku si prefoť a daj si potvrdiť kopiu.

--------
Veronika
mysimis
07.09.07,08:38
Odporúčam čím skôr zaslať trvanie PN do SP. Môže sa stať, že Ti SP vyplatí peniaze o mesiac neskôr.
renata77
27.06.08,05:15
Dobrý deň prajem. Potrebovala by som poradiť v nasl.situácii.Náš zamestnanec je v ústavnom ošetrení, ešte neuplynulo 10 dní, na SP, som neposielala žiadosť o nemocenské. Problém je v tom, že zamestnanec mi volal, že namiesto PN-ky by na tých 10 dní zobral dovolenku. Neviem aký je postup či už zdravotné zariadenie poslalo nejaké oznámenie o PN-ke SP a či sa to dá stornovať, aby sme mohli poskytnúť dovolenku. Aký postup by ste doporučovali?
Ďakujem
antiny
16.07.08,10:32
čo je to formulár E-101? (spomína sa v Potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi - PN bod 4.)
Tweety
16.07.08,10:34
čo je to formulár E-101? (spomína sa v Potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi - PN bod 4.)
Je to formulár NP na území členského štátu EÚ...
antiny
16.07.08,10:50
do tlačiva II. (červené) kt.pošlem soc.poist. vyplním iba potvrdenie zamestnávateľa v predu dole?
a zamestnanec prehlásenie a nič viac?
a zamestnávateľ vyplatí ak PN nastala 1. 7. a ešte nie je ukončená 1.-10.7. .
kedy zamestnávateľ mal poslať tlačivo do poisťovne? 13.7.?
VERONIKA6
16.07.08,10:53
do tlačiva II. (červené) kt.pošlem soc.poist. vyplním iba potvrdenie zamestnávateľa v predu dole?
a zamestnanec prehlásenie a nič viac?
a zamestnávateľ vyplatí ak PN nastala 1. 7. a ešte nie je ukončená 1.-10.7. .
kedy zamestnávateľ mal poslať tlačivo do poisťovne? 13.7.?
A okrem toho priložíš "Potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nemoc. dávku". Tento diel DPN za posiela po 10. dni DPN.
Tweety
16.07.08,10:54
do tlačiva II. (červené) kt.pošlem soc.poist. vyplním iba potvrdenie zamestnávateľa v predu dole?
a zamestnanec prehlásenie a nič viac?
a zamestnávateľ vyplatí ak PN nastala 1. 7. a ešte nie je ukončená 1.-10.7. .
kedy zamestnávateľ mal poslať tlačivo do poisťovne? 13.7.?
Ak DPN trvá do 10 KD, neposielaš do SP nič. Náhradu príjmu prepláca zamestnáv.. Ak je DPN dlhšia, až vtedy pošleš tlačivo, tú časť so žiadosťou o nemocenské. Vypíšeš dni náhrady, podpíšeš, dáš podpísať aj zamestnancovi a spolu s VZ zamestnanca doručíš do SP:
antiny
16.07.08,10:56
ďakujem, veľmi ste mi pomohli