Karolína
04.09.07,10:23
Ahojte, mohli by ste mi, prosím vás, poradiť, či spoločnosť – a.s. môže zabezpečovať stravovanie pre svojich zamestnancov kombináciou 2 (alebo viacerých) externých dodávateľov stravy? Na každého dodávateľa by bola samostatne vypracovaná kalkulácia. Pravdepodobne s rovnakou výslednou sumou na zaplatenie pre zamestnanca, ale možno nie.

Existuje nejaké ustanovenie v našich zákonoch, ktoré nejakým spôsobom obmedzuje takéto rozhodnutia firiem alebo ich vylučuje?
Ďakujem :)
Gabi03
04.09.07,08:29
No keďže si to zaradila do porady pre dani z príjmov, myslím, že tu problém nie je.

Ale ak si náhodou zlezaradil , mylsím, že tiež to nie je proti ZP. Ten udáva iba povinnosť zabezpečiť stravovanie. Akou formou, to už neurčuje. (Hoci určuje minimálnu hodnotu gastrolístkov.)
Logicky: keď nemôžete zabezpečiť stravovanie vo svojom zariadení, je možnosť poskytovať gastrolístky. A ďalej nie je určené, kde ich treba použiť. Dokonca niektorý (aj ja :o ) kupujú za ne potraviny, ako keby si kúpili obed. Takže z tohto hľadiska nevidím problém mať dvoch alebo aj viacerých dodávateľov stravy.
Jedine ak cena stravy by bola rôzna a vy by ste prikazovali určitej skupine ZCov chodiť do jedného alebo do druhého bez možnosti výberu. To by som už nepokladala za etické a neviem, či aj legálne. :rolleyes:
Karolína
05.09.07,09:35
vďaka za odpoved a uistenie, Gabi03. Inak, nevedela som presne, kam inde by som zaradila otazku, tak preto som sem skusila. :)