Miro77
18.02.05,08:34
Chcel by som začať podnikať tak, že budem mať FAX na ktorý si môžu dať zákazníci niečo poslať. Keď im to príde a prídu si to prevzať zaplatia poplatok. Tiež si budú môsť od nás poslať FAX za poplatok. K tomu chcem mať internet, ale iba posielanie a príjem e-pošty. A fotokopírovacie služby.

Je k tomu potrebná neaká špeciálna licencia ?
Alebo stačí na to iba obchodná činnosť res. sprostredkovanie predaja ?
Má už niekto s týmto dáke skúsenosti ?
Čo ešte ktomu treba ?
adam
18.02.05,07:48
Na podnikanie v tejto oblati len sprostredkovanie predaja nestačí. Potrebuješ
ŽL "Kopírovacia a faxová služba", aj napr. zvlášť uviesť "Hrebeňová väzba" "Internetová čitáreň", všetko zvlášť vypísané. Daj si do ŽL všetko v čom by si raz mohol, alebo chcel
podnikať, ušetríš na kolkoch.
Malky
25.02.05,11:55
Nie je táto myšlienka identická s Infotelom ST?
Miro77
08.03.05,09:19
1. Priznám sa, že neviem čo robí INFOTEL. Ale je to moja reakcia na dopit môjho okolia a zákazníkov. :rolleyes:

2. Neviem či je šťastným riešením dať si do ŽL všetko v čom by som mohol teoreticky podnikať. Mám na prevádzke uvedené, že tam podnikám vo všetkých činnostiach uvedených v ŽL. Sú toho 2 strany a pritom s toho robím len 2-3 veci. Ostatné nerobím, ale keby mi prišla kontrola asi by ma mohla pokutovať, že prevádzku nemám prispôsobenú na výkon tej, či onej činnosti.
allround
13.04.05,05:53
podľa mňa je lepšie dať tam všeobecnú formuláciu živnosti.

napr. sprostredkovanie informačných a telekomunikačných služieb v rozsahu voľných živností.

Ten dodatok "v rozsahu voľných živností" je dôležitejší, pretože bez neho by sa mohlo zdať že je to aj predmet podnikania na základe licencie - ST, orange...
Rupert
22.07.05,18:48
a pri kopirovacich sluzbach nezabudni na autorsky zakon.
savocool
22.03.07,09:34
Podnikam v kopirovacich sluzbach, najde sa tu niekto kto sa pohybuje tiez v tejto oblasti?

0915716151@orangemail.sk
misomiso
22.03.07,20:41
Chcel by som začať podnikať tak, že budem mať FAX na ktorý si môžu dať zákazníci niečo poslať. Keď im to príde a prídu si to prevzať zaplatia poplatok. Tiež si budú môsť od nás poslať FAX za poplatok. K tomu chcem mať internet, ale iba posielanie a príjem e-pošty. A fotokopírovacie služby.

Je k tomu potrebná neaká špeciálna licencia ?
Alebo stačí na to iba obchodná činnosť res. sprostredkovanie predaja ?
Má už niekto s týmto dáke skúsenosti ?
Čo ešte ktomu treba ?

To je vyborny napad. Ale ked uz internet, preco to okliestit iba na e.mail? Ved vela ludi, ktori maju doma internet (a teda aj email) sa pohybuje "v meste" casto bez notebooku, niekedy potrebuju nieco surne pozriet (staci nejaky kontakt alebo tel. cislo na konkretnej webstranke). Potom aj ludia, ktori maju doma e-mail - ak su v terene, maju pristup na svoj e.mail prave cez webove rozhranie.

Hovorim z vlastnej skusenosti, ked vyrazam do mesta, mam dilemu, ci tahat notebook. Potom vyvolavam manzelke "prosim Ta chod na www... a pozri mi... Samozrejme, ak je po ruke public internet, je to v suchu. Internetu nikdy nie je dost, ja by som to neobmedzoval.