Laura1
04.09.07,11:11
Zdravím Vás,
chcela by som Vás poprosiť, či nemáte nejaký vzor na žiadosť - odkúpenie pozemku. Sme s.r.o. - mám parcelné čísla , neviem, čo všetko má obsahovať žiadosť, aké prílohy priložiť, atď.
Ďakujem
Zoltán Kovács
04.09.07,18:00
Zdravím Vás,
chcela by som Vás poprosiť, či nemáte nejaký vzor na žiadosť - odkúpenie pozemku. Sme s.r.o. - mám parcelné čísla , neviem, čo všetko má obsahovať žiadosť, aké prílohy priložiť, atď.
Ďakujem

Od koho chce sro odkúpiť pozemok? Štát, obec, súkromný vlastník?
Laura1
04.09.07,18:11
Od štátu - teda od mesta.
pardon..
Zoltán Kovács
04.09.07,18:20
Myslím si, že stačí listom:


VEC
Žiadosť o odkúpenie pozemku

Obraciame sa na Vás so žiadosťou o odkúpenie pozemku č...... uvedeného na LV ....... v katastrálnom území mesta (obce)......... na účely.
Odôvodnenie: Naša spoločnosť chce na predmetnom pozemku vybudovať ........................, čím prispeje k väčšej občianskej vybavenosti, vytvorí xxx počet nových pracovných miest.........

A ostatné formality úradnej korešpondencie.
vevero
05.02.08,07:01
Zdravim.

Riesim momentalne podobnu vec (odkupenie pozemku od mesta), preto sa chcem opytat ci je potrebne dolozit k ziadosti este nejake ine veci ... popripade komu presne adresovat ziadost.

Dakujem
oriesok
06.02.08,15:49
Aj my sme v minulom roku z majetku mesta odkupovali budovu.Neviem či všetky, ale naše mesto má na to tlačivá a všetko vysvetlia čo treba doložiť,napr.výpis z obch.reg. alebo Živn.reg,geometrický plán, aktuálny snímok z katastrálnej mapy kde sa budova nachádza, vyjadrenia správcov sietí(vodárne, energetické,plynári,telekomunik.siete, uvieť adresu nehnuteľnosti,katastrálne územie,parcela č., výmer a samozrejme zámer-na aký účel chcete nehnuteľnosť využívať.Bolo toho dosť, ale už to je za nami.Všetko sa to adresuje na majetkové oddelenie mesta.Schvaľuje to mestská rada a mestské zastupiteľstvo. Tak veľa šťastia!!
vevero
08.02.08,15:12
Dakujem za odpoved .... zbehnem teda na urad a pozistujem co vsetko im treba aby som sa do toho mohol cim skor pustit.