eha
04.09.07,12:27
Ahojte, je tu strašne veľa tém ohľadom dovozu áut z EÚ ale čítam, čítam a už nejak nechápem ničomu....
Mám dovoz úžitkového vozidla /už nespĺňa kategóriu nového vozidla/ z ČR, som platca DPH......aké mám povinnosti voči DÚ???? Viem že nové vozidlo zdaňujem bez uplatnenia nároku na DPH /ak nie je nakúpené ako tovar alebo na prenájom/ ale čo s ojazdeným vozidlom.....

Ďakujem všetkým.:(
martinez
04.09.07,10:38
Otázka je, či predávajúci z ČR použil pri predaji osobitnú úpravu uplatňovania dane. Môžu nastať 2 situácie :

1/ predajca v ČR na vstupe pri kúpe úžitkového vozidla odpočítal dph a pri predaji oslobodzuje od dph z dôvodu dodania tovaru do členského štátu. Vy samozdaníte nadobudnutie podľa §11 a dph na vstupe si odpočítate lebo ide o úžitkové vozidlo.

2/ predajca v ČR bol autobazár a uplatnil osobitnú úpravu uplatňovania dane, čiže na vstupe neodpočítal daň a na výstupe zdanil iba maržu. V takomto prípade sa nejedná o nadobudnutie tovaru podľa §11 a teda nadobudnutie vozidla nezdaňujete, nakoľko bolo zdanené v ČR v zmysle osobitnej úpravy. Defacto z hľadiska dph nerobíte nič.
eha
04.09.07,10:49
Auto nakupujeme od predajcu ako predvádzacie vozidlo, ale ma najazdené viac ako 6 tis km a bolo prihlasene 01/2007......
neviem teda či sa riadiť podľa § 11 keď ide o jazdené vozidlo.....som z celého dovozu vozidiel zúfalá...
emgeton
04.09.07,10:53
Auto nakupujeme od predajcu ako predvádzacie vozidlo, ale ma najazdené viac ako 6 tis km a bolo prihlasene 01/2007......
neviem teda či sa riadiť podľa § 11 keď ide o jazdené vozidlo.....som z celého dovozu vozidiel zúfalá...

Urobíte samozdanenie.
eha
04.09.07,11:02
Ďakujem, takže samozdanim.