edit26
04.09.07,16:53
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať , firma ako platca DPH ide predávať svoje sklady, ktoré boli zmodernizované, neplatcovi DPH.
Nevieme akú DPH máme dať na faktúru, boli sme sa na to pýtať aj na DÚ tam nám povedali, že nevedia, čítala som aj metodické pokyny, ale bohužiaľ nič také som nenašla.
Ak mi viete poradiť, kde by som sa o tom dočítala alebo viete mi poradiť vy budem veľmi vdačná.
Johanka
04.09.07,14:56
Pod pojmom sklady máme rozumieť nehnuteľnosť ?
edit26
04.09.07,14:57
Ano má to ako majetok investičný
Johanka
04.09.07,15:06
Na úvod čítaj témy predaj nehnuteľnosti, je tam kopec podobných prípadov ;)
emgeton
04.09.07,21:05
A ak ešte nevieš odpoveď na svoju otázku, napíš kedy boli sklady (nehnuteľnosť) prvý krát skolaudované. Prípadne pozri §38/1 zák. 222/2004 Zz.
Zoltán Kovács
04.09.07,21:08
betka
05.09.07,18:29
Nadviažem na Emgetona.

Ak boli sklady dodané (predaj) do 5 rokov od uskutočnenia prvej kolaudácie, oslobodenie sa na Vás nevzťahuje podľa par.38. Ide o dodanie tovaru, vzniká Vám daňová povinnosť. V tomto prípade je to jedno, či sklad predávate plátiteľovi DPH alebo neplatiteľovi DPH. Vždy v režime DPH.

Ak od prvej kolaudácie uplynulo aspoň 5 rokov, je na Vás ako sa rozhodnete, či bude predaj v režime DPH, alebo bude predaj oslobodený od DPH.

Vo VAšom prípade ide o predaj neplatiteľovi DPH. I tu sa môžete rozhodnúť či v režime, alebo oslobodené...
Pri predaji nehnuteľností neplatiteľovi (často si to mýlime s prenájmom) neplatí podmienka, že predaj je oslobodený. Rozhodujem sa a je to na vzájomnej dohode partnerov.