Krysta
04.09.07,16:20
Dobrý deň!
Budeme prerábať kúpelnu a potrebovala by som jednu radu, musíme dávať dole staré obkladačky, alebo nové môžme dať na staré? Máte s tým skúsenosti, že aké životnosť to má? Lebo počula som už obe varianty.

:)A keď viete dobrý obchod na obkladačky cenovo aj široký výber v okrese NZ, môžte mi to poslať.
ďakujem.
manus
04.09.07,14:28
Dobrý deň!
...musíme dávať dole staré obkladačky, alebo nové môžme dať na staré?...
Môžeš dávať aj na staré, ak použijete lepidlo špeciálne (obklad na obklad), tak by sa nemali odliepať, ALE!!! Musíš rátať s tým, že budeš mať 2 vrstvy obkladačiek, medzi tým ešte dáky milimetrík na lepidlo. Čiže dosť veľký odskok od steny. Treba to zvážiť, lebo podľa mňa to nevyzerá moc dobre. My sme si vybíjali všetky staré obklady, dokonca aj na dlážke. Dosť veľká makačka, ale STÁLO TO ZA TO!!! :)
ayya
04.09.07,14:31
neviem, ci sa mozu davat jedny na druhe, ale teraz-teraz bol v telke dalsi diel zo serialu "chalupa je hra" a tam davali dolu obkladacky specialne upravenym nastrojom a islo to super, mrknem ti, ci sa ten diel da vyhladat na nete a ci si to mozes pozriet ...
ale hlavne som inu vec chcela: ja som si pri rekonstrukcii kupelne neustrazila to, aby vsetky privodne vodovodne trubky boli odizolovane takou gumenou hmotou (je to ako rozstrihnuty rukav) ... a teraz, ked sa sprchujeme, alebo umyvame riad, alebo nedajboze v noci splachneme, tak cely barak o tom vie ... predtym v umakartovom jadre boli tie trubky "v lufte" tak to nerobilo az taky rachot, ale teraz, ked su zamurovane v stene tak sa ten zvuk strasne prenasa, ale uz sa neda nic robit, jedine by sa to muselo vsetko vyburat a do toho sa mi fakt nechce ... hlavne po tych skusenostiach s "majstrami", ktore mam :D :D aj ked sa dnes smejem, tak to bol fakt horor ...
ayya
04.09.07,14:48
tak bohuzial, ... je to serial CT ale davaju ho aj na TA3, tento diel bol v piatok a opakovali ho v sobotu, nasla som iba kratky popis tej kokretnej relacie :o
5-ko
04.09.07,17:28
Dobrý deň!
Budeme prerábať kúpelnu a potrebovala by som jednu radu, musíme dávať dole staré obkladačky, alebo nové môžme dať na staré? Máte s tým skúsenosti, že aké životnosť to má? Lebo počula som už obe varianty.

:)A keď viete dobrý obchod na obkladačky cenovo aj široký výber v okrese NZ, môžte mi to poslať.
ďakujem.

Ja by som to dal urcite dole, pri rekonstrukciach som narazil na to ze pod starym obkladom si pekne existovala plesen a to neni dobre mat v byte!

Taktiez stare obklady boli aj na krivych stenach a to by uz taksie vyrovnal majster pri povodnom obklade.

Ak by si ale predsa lepila obklad na obklad, daj si vzniknutu hrubku obkladu nad obkladom dorovnat omietkou, vznikne tak nadherny detail a nikto nebude vediet ako hruby mas obklad a hlavne sa nebude prasit na vzniknutu hranu ;)
manus
05.09.07,06:09
Ja by som to dal urcite dole, pri rekonstrukciach som narazil na to ze pod starym obkladom si pekne existovala plesen a to neni dobre mat v byte!

Taktiez stare obklady boli aj na krivych stenach a to by uz taksie vyrovnal majster pri povodnom obklade.

Ak by si ale predsa lepila obklad na obklad, daj si vzniknutu hrubku obkladu nad obkladom dorovnat omietkou, vznikne tak nadherny detail a nikto nebude vediet ako hruby mas obklad a hlavne sa nebude prasit na vzniknutu hranu ;)

To nie je zlý nápad s tým dorovnaním, ale ja by som predsa len dávala prednosť zhodeniu starého obkladu. Presne ako píše Peťko-pod ním sa môže objaviť kadečo, v neposlednom rade aj plieseň-v kúpelni je predsalen tá vlhkosť väčšia. Nehovoriac o kadejakých živých potvorkách pekne si tam hniezdiacich...
Teraz sú už aj menej náročné spôsoby vybíjania obkladov. Môj manžel mal napríklad požičané náradie (neviem presne názov-vyzeralo to ako vŕtačka) presne na takéto "zbíjanie". Stačí prísť do požičovne náradia, oni už budú vedieť čo chceš.
Braňo
05.09.07,06:16
Zároveň vysekaním starého obkladu získaš minimálne 4 cm na vnútornom priestore.
ema 1
06.09.07,10:54
Ahojte, ja by som dala starý obklad dolu a urobila nový rozvod vody, nakoľko sú už lepšie technológie, čo keď po prerábke začne tiecť trubka. Celá robota bude na figu a ešte tie dnešné ceny!