Infarkt
04.09.07,18:34
Sevaste poraďáci , :cool:

prehľadal som poradu a nič konkrétnejšie k mojmu problému som nenašiel :(

mám jednu súrnu otázočku...

môj obchodný partner (neplatca DPH) chce so mnou uzavrieť zmluvu o výhradnom predaji jeho výrobku. Ja som platca DPH.

Nákup pre mňa predstavuje sumu 100,- Sk / 1 kus.
Ale tento nákup si on podmieňuje tým, že ja to nebudem predávať drahšie ako 150,- Sk / 1 kus...
Teraz k dileme :rolleyes:

Ja ako platca DPH to budem predavať ako 150 + DPH, teda 178,50 Sk / 1 kus, alebo mám dodržať 150 vrátane DPH, tzn. teda 126,- Sk bez DPH ???

A ešte k DPH...
Na vstupe budem mať DPH nulovú, ale na výstupe DPH 19%, takže ju budem musieť štátu vrátiť ...dobre to chápem ?
Predaj bude aj platcom aj neplatcom DPH, ja vystavujem daňový doklad vždy s rozpísanou DPH...to mi je jasné...

Za ochotu Vám vopred Ďakujem ;)
ekopo
04.09.07,16:45
Sevas Infarkt.
Podľa zmluvy musíš dodržať koncovú sumu, čiže 150,- s DPH. Tvoj zisk je 26,-Sk. S tou DPH Ti to je pravdepodobne jasné.
Anja111
04.09.07,16:46
Sevaste poraďáci , :cool:

prehľadal som poradu a nič konkrétnejšie k mojmu problému som nenašiel :(

mám jednu súrnu otázočku...

môj obchodný partner (neplatca DPH) chce so mnou uzavrieť zmluvu o výhradnom predaji jeho výrobku. Ja som platca DPH.

Nákup pre mňa predstavuje sumu 100,- Sk / 1 kus.
Ale tento nákup si on podmieňuje tým, že ja to nebudem predávať drahšie ako 150,- Sk / 1 kus...
Teraz k dileme :rolleyes:

Ja ako platca DPH to budem predavať ako 150 + DPH, teda 178,50 Sk / 1 kus, alebo mám dodržať 150 vrátane DPH, tzn. teda 126,- Sk bez DPH ???

A ešte k DPH...
Na vstupe budem mať DPH nulovú, ale na výstupe DPH 19%, takže ju budem musieť štátu vrátiť ...dobre to chápem ?
Predaj bude aj platcom aj neplatcom DPH, ja vystavujem daňový doklad vždy s rozpísanou DPH...to mi je jasné...

Za ochotu Vám vopred Ďakujem ;)

Podľa mňa dodávateľ chce, aby si predával tovar, platiteľom DPH, aj neplatiteľom, za 150 Sk vr. DPH, t.j. 126 Sk bez DPH.
Čo sa týka DPH na vstupe a na výstupe, tak to chápeš dobre...
A rozhodnutie? Ty musíš uvážiť, ako je to pre Teba rentabilné, keď máš maržu 26 %...
Tweety
04.09.07,16:46
Podstatné je, že si platiteľom dph tzn.že k cene výrobku pri jeho predaji ju musíš pripočítať a DÚ odviesť. Kedže partner nie je jej platiteľom, pri obstaraní výrobku si dph neuplatníš,- v cene nie je-ale pri predaji ju musíš odviesť. Takže ak si zvolíš hocijakú cenu od 100.- do 150.- musíš k nej pripočítať dph.
Johanka
04.09.07,16:47
Sevaste poraďáci , :cool:

prehľadal som poradu a nič konkrétnejšie k mojmu problému som nenašiel :(

mám jednu súrnu otázočku...

môj obchodný partner (neplatca DPH) chce so mnou uzavrieť zmluvu o výhradnom predaji jeho výrobku. Ja som platca DPH.

Nákup pre mňa predstavuje sumu 100,- Sk / 1 kus.
Ale tento nákup si on podmieňuje tým, že ja to nebudem predávať drahšie ako 150,- Sk / 1 kus... Ak je znalý zákonov, tak cenu uvádza vrátane dane ...
Teraz k dileme :rolleyes:

Ja ako platca DPH to budem predavať ako 150 + DPH, teda 178,50 Sk / 1 kus, alebo mám dodržať 150 vrátane DPH, tzn. teda 126,- Sk bez DPH ???
... takže max uvedené obchodným partnerom je 150 vrátane dane.
A ešte k DPH...
Na vstupe budem mať DPH nulovú, ale na výstupe DPH 19%, takže ju budem musieť štátu vrátiť ...dobre to chápem ? áno, len DPH nebudeš vracať :--- (žiadnu si nedostal), ale odvádzať ;) zo svojich zdaniteľných obchodov.
Predaj bude aj platcom aj neplatcom DPH, ja vystavujem daňový doklad vždy s rozpísanou DPH...to mi je jasné... vystavuješ faktúru s náležitosťami podľa § 71 Zákona o DPH
Za ochotu Vám vopred Ďakujem ;)
Odpovede červeným.
Manual
04.09.07,16:52
Sevaste poraďáci , :cool:

prehľadal som poradu a nič konkrétnejšie k mojmu problému som nenašiel :(

mám jednu súrnu otázočku...

môj obchodný partner (neplatca DPH) chce so mnou uzavrieť zmluvu o výhradnom predaji jeho výrobku. Ja som platca DPH.

Nákup pre mňa predstavuje sumu 100,- Sk / 1 kus.
Ale tento nákup si on podmieňuje tým, že ja to nebudem predávať drahšie ako 150,- Sk / 1 kus...
Teraz k dileme :rolleyes:

Ja ako platca DPH to budem predavať ako 150 + DPH, teda 178,50 Sk / 1 kus, alebo mám dodržať 150 vrátane DPH, tzn. teda 126,- Sk bez DPH ???

A ešte k DPH...
Na vstupe budem mať DPH nulovú, ale na výstupe DPH 19%, takže ju budem musieť štátu vrátiť ...dobre to chápem ?
Predaj bude aj platcom aj neplatcom DPH, ja vystavujem daňový doklad vždy s rozpísanou DPH...to mi je jasné...

Za ochotu Vám vopred Ďakujem ;)
Ako predajca by si mal vynaložiť úsilie a presvedčiť dodavateľa že ty ako platiteľ DPH na sumu 150 Sk musíš nabaliť 19% DPH. Možno by to stálo zato vyjasniť "predajnú cenu":rolleyes:
alenkas
04.09.07,16:55
no, ohlasim sa k teme, ja som zase v opacnej situacii, som neplatca dph, obchod, ktory predava moje vyrobky je platcom, cize k marzi si priratava aj dph, moj zisk je tak o 19 perc. nizsi. A v danovom este zaplatim dan zo zisku, ak vobec nejaky vdaka tejto situacii budem mat. Ale ani jednemu predajcovi som naopak neurcila max. cenu, je to ich rozhodnutie, v zmluve mame len doporucenu sumu. Ozaj, nechcel by si predavat moj tovar? Alena
Infarkt
04.09.07,17:48
Všetkým Vám veľmi pekne ďakujem za ochotu, väčšinu z Vás som aj ocenil, lebo ste úžasní a pohotoví :cool: a hlavne znalí ... :rolleyes:

Už mám v tom jasno ;)

MANUAL :
Dám na tvoju radu a budem jednať ešte o tej predajnej cene...lebo sa nejedná o klasický predaj v "kamennom" obchode, takže náklady trošku vyššie a marža pred zdanením 26% ??? :eek: To je fakt málo :rolleyes:

Ešte raz velikánske THANKS :cool:
Manual
04.09.07,18:42
Všetkým Vám veľmi pekne ďakujem za ochotu, väčšinu z Vás som aj ocenil, lebo ste úžasní a pohotoví :cool: a hlavne znalí ... :rolleyes:

Už mám v tom jasno ;)

MANUAL :
Dám na tvoju radu a budem jednať ešte o tej predajnej cene...lebo sa nejedná o klasický predaj v "kamennom" obchode, takže náklady trošku vyššie a marža pred zdanením 26% ??? :eek: To je fakt málo :rolleyes:

Ešte raz velikánske THANKS :cool:
Držím palce............
betka
04.09.07,18:47
Súhlasím iba s Manuálom a Tweety.

Predajcovia majú ZD 150, Sk DPH 19%=28,5 Sk. Cena spolu: 178, 50 Sk.
Ak kúpi odo mňa plátca DPH tento tovar, tak ho kúpi tiež za 150 Sk, pretože DPH vo výške 28,50 Sk z tohto tovaru si odpočíta.

Takže ste dodržali predajnú cenu za 150 Sk ako plátca DPH.
Ak predáte konečnému spotrebiteľovi, jeho konečná cena je 178,5 Sk, tuje cena nie dodržaná.
ekopo
04.09.07,19:16
Súhlasím iba s Manuálom a Tweety.

Predajcovia majú ZD 150, Sk DPH 19%=28,5 Sk. Cena spolu: 178, 50 Sk.
Ak kúpi odo mňa plátca DPH tento tovar, tak ho kúpi tiež za 150 Sk, pretože DPH vo výške 28,50 Sk z tohto tovaru si odpočíta.

Takže ste dodržali predajnú cenu za 150 Sk ako plátca DPH.
Ak predáte konečnému spotrebiteľovi, jeho konečná cena je 178,5 Sk, tuje cena nie dodržaná.
Dovolím si oponentúru. V zadaní bolo jasne napísané cit. "Ale tento nákup si on podmieňuje tým, že ja to nebudem predávať drahšie ako 150,- Sk" Tu nebola zmienka o tom, či s DPH alebo bez DPH, pritom dodávateľ je neplatca DPH, t.j. nejaké DPH mu je "ukradnuté". Stanovil konečnú cenu.
Z uvedenej citácie je zrejmé, že konečná cena nesmie presiahnuť 150,- Sk.
Kladiem dôraz na konečnú cenu. Len na okraj, pri pozornom prečítaní príspevkov, všetci sme písali v podstate o tom istom.
Infarkt
06.09.07,16:41
Takže vážení,

díky moc za rady a názory...a zvlášť Manual-ovi ;)

Dnes sme s obchodným partnerom dospeli ku kompromisu a konečná predajná cena, samo aj s DPH bude 200,- Sk :cool::D:).
Manual
11.09.07,12:38
Takže vážení,
.....
Dnes sme s obchodným partnerom dospeli ku kompromisu a konečná predajná cena, samo aj s DPH bude 200,- Sk :cool::D:).
Tak to vyšlo, už len niečo dať sem na oldomááááš.:D:D:D