adolfko
04.09.07,21:15
Dobrý deň,
Prosím veľmi pekne o radu. Od roku 2002 som pracovala ako referentka na NÚP. Od 01. 01. 2003 som mala dohodnutý pracovný pomer na dobu neurčitú. Po zániku NÚP som bola menované do prípravnej štátnej služby /neviem prečo všetci mali dočasnú štátnu službu/. Prípravná štátna služba mala trvať maximálne 6 mesiacov. V priebehu týchto mesiacov som však otehotnela a zostala som doma na rodičovskej dovolenke. Ešte počas činnej štátnej služby som si dávala žiadosť o vykonanie kvalifikačnej skúšky. Odpoveď prišla až keď som bola na materskej dovolenke, že zamestnanci ktorí sú na materskej alebo rodičovskej dovolenke budú absolvovať kvalifikačné skúšky až po nástupe do činnej štátnej služby. Počas mojej rodič. dovolenky ma zastupovala pracovníčka ktorá v 01/2007 tiež nastúpila na materskú dovolenku. OD 02/2007 bolo moje miesto voľné. V apríli tohto roku ma predčasne stiahli z rodičovskej dovolenky, aby som neprišla o prácu, pretože budú organizačné zmeny. Nastúpila som 01. 05. 2007. Zaradili ma však do dočasnej štátnej služby §25 ods.2 písm. c. Podľa zákona ma mali po uplynutí 3 mesiacov zaradiť do stálej štátnej služby. Nič také sa však nestalo naopak v súvislosti s organizačnými zmenami ma prepustili k 31. 08. 2007. Nemám nárok na žiadne odstupné ani podporu v nezamestnanosti. Mala som na pracovisku najvyššie vzdelanie. Stiahli ma z rodič. dovolenky aby som neprišla o prácu a nakoniec ma prepustili. Keby som zostala doma nikto by ma neprepustil, lebo by som bola ešte stále na rodičovskej dovolenke. Existuje tu nejaká rada ?