wiktoria
05.09.07,07:08
ahojte, zamestnanec dal vypoved v skusobnej dobe. Teraz ide na PN - plati mu to este zamestnavatel?
Anja111
05.09.07,05:19
ahojte, zamestnanec dal vypoved v skusobnej dobe. Teraz ide na PN - plati mu to este zamestnavatel?
Zamestnávateľ platí náhradu príjmu zamestnancovi počas trvania pracovného pomeru...
Gabi03
05.09.07,05:21
Ak PN začala pred skončením PP, tak ten čas do skončenia platí ZĽ. Ak skončil PP a potom nastúpil na PN, ZĽ neplatí nič. Pri splnení určitých podmienok bude v ochrannej lehote a PN mu vyplatí SP.
wiktoria
05.09.07,05:27
no tu ide prave o to, ze zamestnanec mi tvrdi ze je v ochrannej lehote a ze mi preto musi odovdat marodku. (nerobim mzdy dlho a nechcem preto nieco pokazit)
vikinka
05.09.07,05:30
Áno.má pravdu,jeho PP ešte neskončil,takže prvých 10 dní preplatí zamestnávateľ a ostatné dni soc.poisťovňa.
Gabi03
05.09.07,05:31
Nie, kľudne mu povedz, že už nie je vašim ZCom, ale keďže je v ochrannej lehote, nech PN-ku zanesie/pošle na sociálku a tá mu vyplatí nemocenské. Treba pekne, s úsmevom a hlavne s kľudom. ;)
Gabi03
05.09.07,05:32
Asi by bolo dobré, ak napíšeš, kedy skončil PP a kedy nastúpil na PN-ku.
martinatomkova
05.09.07,10:27
Dobrý deň,
poprosím vás do PN sa počítajú aj dni víkendu??? zamestnávatel mi to presnejšie nevie vysvetliť
ďakujem
Stina
05.09.07,10:29
Áno PN sa počíta na kalendárne dni.
veronikasad
05.09.07,11:13
ahojte, zamestnanec dal vypoved v skusobnej dobe. Teraz ide na PN - plati mu to este zamestnavatel?
Trošku sú domotané tie pojmy. Jedná sa o skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe? Zamestnanec to oznamuje spravidla 3 dni vopred. PN začala pred dátumom skončenia PP, ktorý Vám oznámil Zamestnanec ?

--------
Veronika
wiktoria
06.09.07,09:04
ahojte,
dakujem za vsetky rady. Zamestnanec dal vypoved 3.9. a na PN nastupil az potom. Presny datum este neviem, prinesie mi doklady zajtra.
Preto chcem vediet co mu povedat:)
Gabi03
06.09.07,09:46
Ak PN začala po 3.9., so ZĽom to už nič nemá spoločné, ani ti nič nemusí nosiť. Jedine zrejme budeš musieť vystaviť potvrdenie pre SP. Ak teda príde, môžeš mu to rovno dať a poslať so všetkým do SP.
Katy a R
06.09.07,10:48
Chcem si len ujasniť - súvisí to s diskusiou v téme „Výpoveď zo strany zmestnanca + skúšobná doba.
Je pravda, že ak zamestnanec dá v skúšobnej dobe VÝPOVEĎ, zamestnávateľ už potom nemôže ukončiť PP oznámením v skúšobnej dobe? Nejako sa mi to nezdá.

Ak by to tak bolo, potom by zamestnávateľ platil PNku ? (wiktoria píše, že dal výpoveď, nie že ukončil PP oznámením v skúšobnej dobe)
Gabi03
06.09.07,10:54
Chcem si len ujasniť - súvisí to s diskusiou v téme „Výpoveď zo strany zmestnanca + skúšobná doba.
Je pravda, že ak zamestnanec dá v skúšobnej dobe VÝPOVEĎ, zamestnávateľ už potom nemôže ukončiť PP oznámením v skúšobnej dobe? Nejako sa mi to nezdá.

Ak by to tak bolo, potom by zamestnávateľ platil PNku ? (wiktoria píše, že dal výpoveď, nie že ukončil PP oznámením v skúšobnej dobe)

Pravda, mala som za to, že tu výpoveď sa rovná skončenie PP v skúšobnej dobe.
Wiktoria, prosím doplň, ako bol ukončený PP a k akému dňu.
karka
06.09.07,12:34
Trošku sú domotané tie pojmy. Jedná sa o skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe? Zamestnanec to oznamuje spravidla 3 dni vopred. PN začala pred dátumom skončenia PP, ktorý Vám oznámil Zamestnanec ?

3 dni vopred? v skusobnej dobe aj z hodiny na hodinu. aspon u nas. A pokial doniesol PN a chce ukoncit prac. pomer po skonceni PN tak mu mozete dat vypoved Vy aj pocas PN ak je v skusobnej.
wiktoria
06.09.07,12:52
skusim to napisat este raz, mozno som sa zle vyjadrila.

zamestnanec dal vypoved v skusobnej dobe 3.9. - z nicoho nic, nikto s tym nepocital a potom, (predpokladam ze 4.9 lebo zatial nemam doklady) siel na marodku.
Gabi03
06.09.07,12:53
3 dni vopred? v skusobnej dobe aj z hodiny na hodinu. aspon u nas. A pokial doniesol PN a chce ukoncit prac. pomer po skonceni PN tak mu mozete dat vypoved Vy aj pocas PN ak je v skusobnej.

Tak keď už sa máme držať správnych pojomov :D : môžete skončiť PP počas PN ak je v skúšobnej dobe a to práve skončením PP v skúšobnej dobe. ;)
wiktoria
04.10.07,05:00
ahojte,
musim sa zas vratit k tejto teme. Zamestnancovi som dala podklady na SP a tym som predpokladala ze to skoncilo. Teraz sa mi ale ozval, ze kedy dostane mzdu za za 9/2007 (PP skoncil 4.9.) Budem mu mzdu pocitat iba za tie 4 dni? Nezaujima ma ze bol na PN a v ochrannej lehote, bude to platit SP?
Gabi03
04.10.07,05:12
ahojte,
musim sa zas vratit k tejto teme. Zamestnancovi som dala podklady na SP a tym som predpokladala ze to skoncilo. Teraz sa mi ale ozval, ze kedy dostane mzdu za za 9/2007 (PP skoncil 4.9.) Budem mu mzdu pocitat iba za tie 4 dni? Nezaujima ma ze bol na PN a v ochrannej lehote, bude to platit SP?

Ak skončenie PP nastalo 4.9., do 4.9. mu ešte patrí mzda. Ak po tomto dátume nastúpil na PN-ku, zrejme je v ochrannej lehote a práve preto mu môže od prvého dňa nemocenské vyplácať sociálka.