Jana Chovančáková
05.09.07,08:50
Predávam guľatinu do Polska, ktorý je indentifikovaný pod PL v Poľsku . Odvolávam sa na par 43 zákona o DPH. Tomu istemu odberatelovi zároven vykonávam aj prepravu tejto guľatiny, ktoru si objednal na základe objednávky pod PL v Polsku. Odvolávam sa na par. 16 ods 1 zákona o DPH. Prepravné služby nepíšem do súhrnného výkazu ale vediem osobitnú evidenciu. Dokladam CMR potvrdenie a záznam o prevádzke vozidla .
Chcem si overiť či to je správne.
Jana Chovančáková
05.09.07,06:56
Prosím Vás poradte mi čim skor
Jana Acsová
05.09.07,08:12
Predávam guľatinu do Polska, ktorý je indentifikovaný pod PL v Poľsku . Odvolávam sa na par 43 zákona o DPH. Tomu istemu odberatelovi zároven vykonávam aj prepravu tejto guľatiny, ktoru si objednal na základe objednávky pod PL v Polsku. Odvolávam sa na par. 16 ods 1 zákona o DPH. Prepravné služby nepíšem do súhrnného výkazu ale vediem osobitnú evidenciu. Dokladam CMR potvrdenie a záznam o prevádzke vozidla .
Chcem si overiť či to je správne.
1. áno, § 43 intrakomunitárne dodanie.
2. áno, § 16 ods. 1 ... miesto dodania v PL.
3. prepravné služby nepíšete do súhrnného výkazu. Evidencia samozrejme byť musí a to podľa § 70 ZDPH, a to za dodávky prepravných služieb, ako aj ostatné dodania.
4. áno ... dokladujete uskutočnenie prepravy do iného členského štátu pre účely uplatnenia oslobodenia podľa § 43.

P.S.:
Nepotrebujete rýchlu odpoveď. Vy to viete :)
zhv
05.09.07,08:24
Ja mam SZCO, ktorá vykonáva len prepravné služby pre iných podnikateľov do EU / tovar nedodáva/. Tí ktorí su reg.DPH v inom čl..štáte ,preprava je bez DPH.Uvádza sa to aj v daňovom priznaní?
Jana Acsová
05.09.07,08:30
Ja mam SZCO, ktorá vykonáva len prepravné služby pre iných podnikateľov do EU / tovar nedodáva/. Tí ktorí su reg.DPH v inom čl..štáte ,preprava je bez DPH.Uvádza sa to aj v daňovom priznaní?
Pozrite aj do vypracovaných otázok.
Ak pri službe určíme miesto dodania iné ako tuzemsko, nemá sa čo premietnuť do daňového priznania. Na dodávku s miestom dodania v inom členskom štáte sa nevzťahuje slovenský zákon o DPH a preto sa ani v daňovom priznaní nepremietne.
Jana Chovančáková
05.09.07,19:31
Ďakujem pani Janke za odpoveď