Peterka
05.09.07,08:14
Nenašiel som tento problém, preto zakladám novú tému.
Platí :


§ 44

Zabezpečenie dane

(2) Na zabezpečenie dane zo zdaniteľných príjmov okrem príjmov, z ktorých sa daň vyberá zrážkou, sú platitelia príjmu, ktorí vyplácajú, poukazujú alebo pripisujú úhrady v prospech daňovníka s obmedzenou daňovou povinnosťou s výnimkou daňovníka podľa § 2 písm. t), povinní zrážať na zabezpečenie dane sumu zodpovedajúcu sadzbe dane podľa § 15 z peňažného plnenia, najviac však do výšky podľa medzinárodnej zmluvy, okrem prípadov, keď sa zráža preddavok na daň podľa § 35.


§ 2

Základné pojmy
t) daňovníkom členského štátu Európskej únie fyzická osoba alebo právnická osoba, ktorá podlieha zdaneniu na území tohto členského štátu Európskej únie z príjmov plynúcich zo zdrojov na území tohto členského štátu Európskej únie, ako aj zo zdrojov mimo územia tohto členského štátu Európskej únie a ktorá na území Slovenskej republiky nie je daňovníkom s neobmedzenou daňovou povinnosťou


Mám tomu rozumieť tak, že zabzepčenie vôbec neuplatňujem pri platbách právnickým osobám a fyzickým osobám z členských štátov EÚ ?
Peterka
05.09.07,09:34
Dobre uvažujem ?
Peterka
06.09.07,12:06
Posledný výkrik, nikto nevie zaujať stanovisko ?
Peterka
13.09.07,12:05
Skúšam či sa niekto chytí.
KVAKO
18.09.07,04:28
Aj mne to takto vychádza, i keď ešte donedávna sme zabezpečovali všetkých dodávateľov z čiech. Bol som i na školení Ing. Pastierika a tam som to pochopil takisto že nezabezpečovať ale skúsim dať ešte dotaz na DRSR a dám vedieť ako to dopadlo:o
sta
18.09.07,04:53
Libi
19.09.07,11:09
veľmi sa mi nechce rozpisovať, ale ja som prednedávnom poslala dopyt na daňové riaditeľstvo a odpovedali mi, že firmám v členských štátoch nemusíme zabezpečiť daň, od 1.1.2007. Ale, že ok by bolo keby tento daňovník vydal potvrdenie o daňovej rezidencii vydaným finančným úradom tej ktorej krajiny EÚ.