Rubrika
05.09.07,10:13
Pracuje niekto z rozpočtových org. v tomto programe ? Chcela by som sa spýtať ako zadávate prijaté faktúry. Teda čo vpisujete do ponuky položky dokladu. Napríklad pri faktúre za potraviny rozpisujete každú potravinu zvlášť? alebo pri faktúre za čistiace prostriedky tiež rozpisujete každú položku zvlášť?
Rubrika
06.09.07,06:12
Nikto mi neporadí?
malalulu
06.09.07,09:29
Ešte ho len skúšam, (tečú mi pritom nervy), ale do položlk vpisuješ čo chceš,
ak si prepojená so skladom materiálu a robíš skladovú evidenciu, tak si musíš doplniť číselník o tento materiál, a potom ho vyberieš.
Ak nechceš podrobne rozpisovať všetky položky, tak tam napíš len položku - napr. potraviny jednou sumou.
Stále si ale myslím, že tento program je veľmi prekombinovaný a preto v praxi
sa s ním zle robí.
Rubrika
06.09.07,10:31
Ďakujem za radu Malalulu. :) Nie som prepojená so skladmi, preto som sa pýtala ako to mám robiť. A ešte sa ťa môžem spýtať kedy sa vlastne bude používať ponuka BANKA ? Z toho školenia čo sme mali mi to nie je jasné.
mišiak
20.09.07,05:53
Pekný deň, ja pracujem s týmto programom a konečne sa do toho dostávam do položky dokladu na faktúre dávam spolu celú sumu napríklad: kúpa čiastiacich potrieb a suma spolu.

Miška
Rubrika
20.09.07,08:24
Ďakujem Miška. :) A ešte mi napíšeš na čo slúži ponuka BANKA ? Nejak mi to nie je veľmi jasné.:( Čo sa tam vlastne bude účtovať ?
malalulu
20.09.07,09:23
Vyzerá to tak,(podľa toho čo tam už je nachystané a nefunguje to), že budeme robiť cez banku úhrady, pekne si vyberieš faktúru, spáruješ ju a zaúčtuješ potom do účtovníctva. Bolo by to dobré, keby to už bolo, lebo teraz mám chaos v účtovaní bankového výpisu.
mišiak
21.09.07,06:37
Ešte presne neviem banku nepoužívam ale určite sa budú účtovať úhrady a bankové výpisy priamo cez banku.
Rubrika
21.09.07,09:43
Nám na školení vysvetľovali z BANKY A-konto. Že sa cez to budú (neviem ako) účtovať prijaté peniaze. Ak nám zaplatí druhá strana. No mám z toho taký chaos, že hrúza.
Ciže keď sa cez BANKU budú robiť úhrady, tak cez PLATOBNÝ PORTÁL sa už účtovať nebude ? Ja uhrádzam FA cez Platobný portál.
Katka 30
24.09.07,11:05
dobrý deň...tiež mám prejsť na WINIBEU ale stále to odkladám,bola som aj na školení....no bola som z toho navetvy...dobre vedieť,že nás je tu viac,aspon sa bude koho opýtať :-))
Vierka.Kiko
03.10.07,06:39
Prosím Vás.. ja by som sa chcela opýtať.. ako zálohujete v programe WinIbeu a ako sa dá vrátiť k zálohovaným údajom, ak potrebujem urobiť obnovu.
Ďakujem veľmi pekne za radu... Pekný deň
Rubrika
03.10.07,09:44
Tak to neviem. A na školení nám to ani nerozprávali. A pritom v IBEU zálohujem dáta. Ani v tých príručkách čo mám, som sa nikde o zálohovaní nedočítala. Žeby sa už nezálohovali dáta vo VinIBEU ?
malalulu
03.10.07,11:02
Prosím Vás.. ja by som sa chcela opýtať.. ako zálohujete v programe WinIbeu a ako sa dá vrátiť k zálohovaným údajom, ak potrebujem urobiť obnovu.
Ďakujem veľmi pekne za radu... Pekný deň


S inštalačným CD ste dostali adresár SERVIS a v ňom podadresár DBBackup, cez ten sa dá zálohovať a tiež obnovovať databáza.
Je to veľmi dôležitá vec a nám to tiež na školení len tak mimochodom, keď už sme boli na odchode.

Keď som bola na školení ja, banku sme vôbec nepreberali, lebo ten modul ešte nefungoval. Keď som sa telefonicky pýtala na nejaký problém vo WINIBEU, pani z IVESU na mňa vybehla, že cez banku sa dá účtovať A-konto, zbežne som to skúsila, ale vôbec nechápem ako to tam funguje.
A ešte jednu skúsenosť mám, že keď som zaúčtovala doklad, v doklade som mala zápisy a v hlavnej knihe, ani v denníku ani na účte som ich nikde nenašla. Neviem, či je chyba v programe, alebo som ju urobila niekde ja. Nepáči sa mi tento program.Stále neviem v programe kde som a čo som urobila alebo neurobila.
Vierka.Kiko
03.10.07,21:57
No veru, ten program je úplne neprehľadný.. to ich číslovanie krokov je otrasné... ja v tom ešte nerobím, ale mám z toho poriadny strach a obavy.. Zatiaľ skúšam všetko v Demo verzii... ale nervy mi z toho tečú a šediviem...
GMiklo
09.10.07,09:11
Vo verzii 1.09 funguje zalohovanie. Obnova je len cez program na CD - DBBackup5- terajšia verzia. Pozor, s programom WINIBEU nikto nesmie pracovať. Pri výbere obnovy ... najsť správny subor so zalohou - je to v mene databazy-cislo verzie- datumzalohy-.
Zalohujte si často, nejde to na disketu - velka databaza, iba na pevny disk a usb kluč.
Oriona
30.11.07,14:32
Ja som na tom podobne. WinIBEU sa kazdy hrozi, je to dost tazky program. Mali by sme vsetci prejst na nejaky iny.
Dj_taki
03.12.07,09:00
Dobrý, chcel by som opýtať či už niekto importoval údaje z excelu do winIbeu, a ako sa to vlastné robí. Ďakujem
anfro11
03.12.07,12:25
Na stranke Ives-u po zaregistrovani je FAQ a aj diskusna skupina k jednotlivym SW a asi po skusenostiach ku ktorym sa nebudem blizsie vyjadrovat sa logicky presuva na poradu.sk. Dotazy by sa mali smerovat vsak predovsetkym tam na tvorcov WinIbeu alebo niekde inde nez na samotny Ives?
Dipmomovka
03.01.08,18:41
Ja pracujem vo Winibeu skusobne niekolko mesiacov. Stary program Ibeu nepoznam´, takze to nemozem porovnat. Spociatku som mala tiez nervy a napr. uctovanie faktur sa mi zdalo velmi komplikovane. Teraz som si uz zvykla a je to OK. Som s nim celkom spokojna. Zaujima ma, ako cislujete doklady v Ibeu? Moja predchodkyna cislovala uc.operacie jednotlivych bankovych uctov rozne. Kazdy ucet zacinal inym ciselnym radom, co sa vo Winebou neda.
malalulu
04.01.08,06:21
Ja pracujem vo Winibeu skusobne niekolko mesiacov. Stary program Ibeu nepoznam´, takze to nemozem porovnat. Spociatku som mala tiez nervy a napr. uctovanie faktur sa mi zdalo velmi komplikovane. Teraz som si uz zvykla a je to OK. Som s nim celkom spokojna. Zaujima ma, ako cislujete doklady v Ibeu? Moja predchodkyna cislovala uc.operacie jednotlivych bankovych uctov rozne. Kazdy ucet zacinal inym ciselnym radom, co sa vo Winebou neda.

Toje práve to, čo mi vo WINIBEU oproti IBEU chýba. V IBEU som si zvolila číslovanie, aké chcem ja - čiže napr. PÚ - 1...
VÚ - 2...
DÚ - 3
pokladňa 4...
ID - 5... atď
a hneď ak som sa pozrela do HK, vedela som podľa čísla dokladu čo to je.
Teraz si to číslovanie robí program sám (podľa nejakého zvláštneho kľúča,)a keď niečo hľadáš je to veľmi pracné.

Vo WINIBEU sa v jednotlivých moduloch tiež dá takto nastaviť číslovanie, ale pri generovaní zápisov do účtovníctva si to čísluje samo, čo mi vadí, že či je to predbežné alebo definitívne generovanie, nerozlišuje číslovanie.

Program by mal slúžiť nám, a nie naopak.

Ešte tento rok, pokiaľ bude fungovať IBEU a pokiaľ sa naučíme akruálne účtovať, budeme robiť v IBEU, potom musíme hľadať niečo iné, rozmýšľame nad VEMA (aspoň by sme mohli zaúčtovať mzdy automaticky) alebo URBIS. To budeme riešiť neskôr.
erikag
04.01.08,09:26
z klasickeho IBEU do WinIBEU ste sa preklapali a za 12/07 ste tam uz nahadzovali vsetky udaje? My sa chceme preklopit az po uzavierke za december.
Dipmomovka
05.01.08,19:09
Toje práve to, čo mi vo WINIBEU oproti IBEU chýba. V IBEU som si zvolila číslovanie, aké chcem ja - čiže napr. PÚ - 1...
VÚ - 2...
DÚ - 3
pokladňa 4...
ID - 5... atď
a hneď ak som sa pozrela do HK, vedela som podľa čísla dokladu čo to je.
Teraz si to číslovanie robí program sám (podľa nejakého zvláštneho kľúča,)a keď niečo hľadáš je to veľmi pracné.

Vo WINIBEU sa v jednotlivých moduloch tiež dá takto nastaviť číslovanie, ale pri generovaní zápisov do účtovníctva si to čísluje samo, čo mi vadí, že či je to predbežné alebo definitívne generovanie, nerozlišuje číslovanie.

Program by mal slúžiť nám, a nie naopak.

Ešte tento rok, pokiaľ bude fungovať IBEU a pokiaľ sa naučíme akruálne účtovať, budeme robiť v IBEU, potom musíme hľadať niečo iné, rozmýšľame nad VEMA (aspoň by sme mohli zaúčtovať mzdy automaticky) alebo URBIS. To budeme riešiť neskôr.

Predbežné číslovanie vás nemusí zaujímať,lebo sa aj tak nedá zaúčtovať. To sa môže potom kľudne odstrániť. Ja mám chaos v tom, ako mám zostaviť obeh účtovných dokladov v internej smernici. Vo Winibeu by sa mali tiež dať preniesť mzdy z Winpam. Účtovať by sa mali cez Banku. Zatiaľ som to však neskúšala. Účtoval to už niekto?