heike
05.09.07,11:13
Pred asi dvoma mesiacmi som poslala jednému nášmu obchodnému partnerovi dobropis na určitú sumu a včera som dostala od neho Dohodu o započítaní vzájomných pohľadávok a záväzkov na podpis. Čo mám s tým teraz robiť? Podľa mňa tá Dohoda je neopodstatnená, predsa dobropis je daňový doklad.
....?
vikinka
05.09.07,09:15
Ak budete súhlasiť so zápočtom,pošlete mu podpísaný a potvrdený zápočet,na základe zápočtu zaúčtuješ úhradu dobropisu a záväzku.
Sany
05.09.07,09:22
Podľa mňa tá Dohoda je neopodstatnená, predsa dobropis je daňový doklad.
....?
veď dobropis je daňový doklad...to je v poriadku....a dohoda je zase akoby doklad o úhrade...:)
cloe
05.09.07,09:28
Pred asi dvoma mesiacmi som poslala jednému nášmu obchodnému partnerovi dobropis na určitú sumu a včera som dostala od neho Dohodu o započítaní vzájomných pohľadávok a záväzkov na podpis. Čo mám s tým teraz robiť? Podľa mňa tá Dohoda je neopodstatnená, predsa dobropis je daňový doklad.
....?

Možno máš v tom trošku "hokej". Keď si vystavila dobropis, zostávala ti v salde aj faktúra aj dobropis. Tým, že nahráš Dohodu o započítaní..., tak si vypadne zo salda faktúra aj dobropis.
Zoltán Kovács
05.09.07,09:37
Trošku po lopate:

Vystavena fa na 1000
Dobropis na -100

Chceš aby ti uhradili 1000 a potom ty im 100, alebo aby ti uhradili iba rozdiel? Ak prvá varianta, tak nepodpisuj dohodu, ak druha varianta tak podpíš dohodu. Tou dohodou vlastne uznávaš, že dobropis sa započítava ako čiastková úhrada pôvodnej faktúry.
heike
07.09.07,08:57
Ďakujem všetkým za príspevky, chcem, aby mi uhradili rozdiel faktúry, takže tú dohodu dám asi na podpis. A máte pravdu - keď som predtým vystavovala dobropisy, nevypárovalo sa mi to v saldokonte, ale na základe rady zo softvérovej firmy som to "vypárovala" interným dokladom - zápočtom.

Ešte raz vďaka.