valientova
18.02.05,11:11
Ak má zamestnanec na ročnom zúčtovaní preplatok alebo nedoplatok do 100.-vôbec sa s tým nemám zaoberať?
anka
18.02.05,10:31
Podla mna ho treba vyplatit zamesnancovi, danovy úrad v § 46 minim.vyska dane je napisane, že dan sa neplati a nevracia ak nepresiahne 500.-, ale to neplati v pripade § 33, § 43, § 44, § 35-co je dan zo zavislej cinnosti
vladan
19.02.05,07:14
Ak má zamestnanec na ročnom zúčtovaní preplatok alebo nedoplatok do 100.-vôbec sa s tým nemám zaoberať?1. ak máte ročné zúčtovanie zamestnanca, ktorý u vás ešte pracuje, tak výška preplatku, resp. nedoplatku na dani by vás mala zaujímať a to na základe § 38 ods. 6,7.

2. ak u vás zamestnanec už nepracuje, tak potom sa riadite § 40 ods. 5

... tie paragrafy sú zo zákona o dani z príjmov (ak by nebolo niekomu jasné) :D
alena123
19.02.05,11:00
Dievčence môžem mať jednu otázku?
Nerada čítam v zákonoch, lebo sa tam stále odvolávajú na iné paragrafy a potom sa mi to všetko popletie a neviem čia som. Radšej mám, ak mi to niekto vysvetlí po lopate.
Jožko Mrkvička bol evidovaný nezamestnaný. V apríli 2004 sa zamestnal na polovičný úväzok. Podáva mu daňové priznanie zamestnávateľ, alebo on?
Snažila som sa v tom zákone predsa len niečo vyčítať, ale neviem či som to dobre pochopila. Ak ho podáva zamestnávateľ a Jožko si nedá do 15.2. žiadosť tak si ho podáva sám?Ď
vladan
19.02.05,11:04
alenka, tvoj Jožko Mrkvička prepásol termín podania žiadosti ... daňové priznanie si podáva sám
... ak ti môžem poradiť, tak si daj vyhľadávanie na Porade, témy ročné zúčtovanie a aj podávanie daňového priznania už boli rozoberané ... po prečítaní tém ti už zákon bude trošku jasnejší :D
Pekný deň
alena123
19.02.05,11:07
Díky. Chudák Jožko.
babenko1
19.02.05,13:01
Tak antidatuj podpísanie na 15.2. a urob mu ročné zučtovanie :-)
Oxana
01.03.05,06:23
1. ak máte ročné zúčtovanie zamestnanca, ktorý u vás ešte pracuje, tak výška preplatku, resp. nedoplatku na dani by vás mala zaujímať a to na základe § 38 ods. 6,7.

2. ak u vás zamestnanec už nepracuje, tak potom sa riadite § 40 ods. 5

... tie paragrafy sú zo zákona o dani z príjmov (ak by nebolo niekomu jasné) :DMôžete mi prosím stručne odpovedať - poslať 5-7 korunové nedoplatky na DU či neposlať? Už som z toho všetkého pekne popletená.
vladan
01.03.05,06:27
Môžete mi prosím stručne odpovedať - poslať 5-7 korunové nedoplatky na DU či neposlať? Už som z toho všetkého pekne popletená.
Oxana, sú to nedoplatky z ročného zúčtovania dane? ... zamestnanci sú ešte vašimi zamestnancami alebo nie?
TOKY
01.03.05,15:57
Mám takýto problém: SZČO zamestnal 2 pracovníkov do 31.12.2004. Od 1.1.2004 týchto pracovníkov zamestnáva s.r.o, kde je jediným spoločníkom SZČO. Ktorý zamestnávateľ má spraviť ročné zúčtovanie pre týchto pracovníkov? Ináč im vychádza nedoplatok na dani 7 a 8 korún.
Oxana
02.03.05,05:04
Oxana, sú to nedoplatky z ročného zúčtovania dane? ... zamestnanci sú ešte vašimi zamestnancami alebo nie?
Áno, sú to nedoplatky z ročného zúčtovania a dĺžnici už nie sú našimi zamestnancami. A ak treba podklady u takýchto dĺžnikoch zaslať na DÚ - čo všetko sa musí zasielať? Ďakujem - skrz poradu neupadám do zúfalstva
vladan
02.03.05,06:02
Áno, sú to nedoplatky z ročného zúčtovania a dĺžnici už nie sú našimi zamestnancami. A ak treba podklady u takýchto dĺžnikoch zaslať na DÚ - čo všetko sa musí zasielať?
Oxana, čiže sa budeš riadiť § 40 ods. 5, teda pošleš na DÚ "všetky potrebné doklady". Podľa mňa je "všetkým potrebným dokladom":
- žiadosť o vykonanie ročného zúčtovania dane (kópia)
- všetky potvrdenie, ktoré sú súčasťou žiadosti o vykonanie ročného zúčtovania dane (kópia)
- ročné zúčtovanie dane (ktoré hovorí o tom, že XY má nedoplatok na dani z príjmu zo závislej činnosti) - kópia
Pekný deň
Oxana
03.03.05,06:03
Ďakujem za jasnú odpoveď.
Aluša
04.03.05,07:47
Súhlasím s Ankou. Zo závislej činnosti je jedno aká je výška preplatku, či nedoplatku.
Treba to vyrovnať a vypísať v ročnom hlásení na DU, ten Ťa nepustí.
silvia
04.03.05,09:31
Oxana, čiže sa budeš riadiť § 40 ods. 5, teda pošleš na DÚ "všetky potrebné doklady". Podľa mňa je "všetkým potrebným dokladom":
- žiadosť o vykonanie ročného zúčtovania dane (kópia)
- všetky potvrdenie, ktoré sú súčasťou žiadosti o vykonanie ročného zúčtovania dane (kópia)
- ročné zúčtovanie dane (ktoré hovorí o tom, že XY má nedoplatok na dani z príjmu zo závislej činnosti) - kópia
Pekný deň
Ak nedoplatok bývalého zamestnanca bol 7,- Sk, podla par.40 ods.5 netreba na DU posielat nic, takze nedoplatok zostane nevysporiadaný?
A ak bývalému zamestnancovi vznikol preplatok, ten mu normálne pošlem na účet, však?
marcelaStanakova
04.03.05,09:43
Ja mám k tomuto ešte jednu otázku.Vypracovala som zamestnancom ročné zúčtovanie dane , ktoré som im teraz zohľadnila v mzde za 2/2005.
Kto vlastne všetko dostane ten doklad ROČNÉ ZÚČTOVANIE DANE ZA ROK 2004
Zostávajú tieto RZD, len vo firme kde sú zamestnaní zamestnanci alebo ich dostávajú aj zamestnanci a čo DÚ tam ide len hlásenie za rok 2004 alebo sa prikladajú aj RZD.
vladan
04.03.05,10:29
Ak nedoplatok bývalého zamestnanca bol 7,- Sk, podla par.40 ods.5 netreba na DU posielat nic, takze nedoplatok zostane nevysporiadaný?
A ak bývalému zamestnancovi vznikol preplatok, ten mu normálne pošlem na účet, však?
silvi, v mojom príspevku č. 12 ohľadom zasielania dokumentov (čítaj aj s citáciou) si myslím niečo iné ... čo sa týka preplatku - pošleš na účet ...