liebling
05.09.07,12:35
Viete mi niekto poradiť, na čo slúži fax modem externý?Uvítam vysvetlenie "po lopate". Díky:)
Zoltán Kovács
05.09.07,10:47
Aby sa dalo posielať dokumenty vo faxovom formáte cez net. Napíšeš list vo Worde a pošleš to ako fax na pevnú linku, a na druhej strane to vylezie na papieri.
tuxik senior
05.09.07,11:11
fax modem

- fax - zariadenie na prenos obrazu pomocou telefonnej linky
- modem - zariadenie na prevod signalu - analogoveho na digitalny, digitalneho na analogovy - (MOdulator DEModulator)

spolocne to vytvara zariadenie, ktore sa do nasich pamati vkradlo ako krabicka pouzivana pri ISDN internetovom pripojeni, ci DIAL-UP pripojeni pomocou pevnej linky.

Ciste laicky - modem ma za ulohu demodulovat a modulovat signal prijimany po pevnej linke na digitalne impulzy urcitej napatovej urovne vhodnej k interpretacii v PC.

z toho vyplyva ze faxmodem je zariadenie, ktore funguje ako pripojenie do internetu a fax v "jednej krabici", pricom fax sa prijima pomocou softwaru v PC, a je mozne faxovat ako uvadza smith rozne typy dokumentov v obrazovej forme, tak aby ich bolo mozne zobrazit na lubovolnom faxe.

:D
liebling
18.09.07,10:20
Je to naozaj skvelé,že si mi to takto vysvetlil.Pripadám si trochu "hlúpo",ale ako sa hovorí:"Človek sa učí celý život". Ešte raz vďaka.Aspoň sa môžem v práci vytiahnuť,aká som chytrá :-)