vanilka
05.09.07,13:10
je potrebne lepit do pokladnicnej knihy storna, myslim celkove nie ciastkove
Hanka
05.09.07,11:16
Ak mas na mysli pokladnicnu knihu z registracnej pokladne, tak tam predsa lepis iba uzavierky smien. Z jednotlivych blocikov mas kopie, ktore si zakladas nejakym zvolenym sposobom do prijmovych dokladov. Takze storna mas zalozene tam.
vanilka
05.09.07,11:29
pod tymi kopiami myslis pokladnicne pasky?
Hanka
05.09.07,11:38
Ano, kopie pokladnicnej pasky z registracnej pokladne.
Jana Acsová
05.09.07,12:08
je potrebne lepit do pokladnicnej knihy storna, myslim celkove nie ciastkove
Vo vyhláške 55/1994 Z.z. je § 3, ktorého 11 odsek znie:
(11) Stornovaný doklad subjekt pripojí k páske dennej uzávierky a dôvod stornovania vyznačí na stornovanom doklade.

Z uvedeného vyplýva, že celkové storná sa osobitne ako storná nelepia, sú však súčasťou vykázaných GT na páske dennej a mesačnej uzávierky. Samostatné storná by sa k páske dennej uzávierky pripojiť mali.
vanilka
05.09.07,12:14
dobre, ale predsa vsetky tie storna su na kontrolnej paske tak preco ich este treba osobitne lepit do knihy?
ved je to na hlavu
vanilka
05.09.07,12:15
mame totiz danovu kontrolu a ten mily kontrolor chcel aby som mu v paskach za cely rok vyznacila a teraz dobre pocuvajte nie celkove storna ale ciastkove, je to podla vas normalne?
Johanka
05.09.07,12:16
... lebo sa to píše vo vyhláške. Je kopec ustanovení, nad ktorými je lepšie nerozmýšľať, je potrebné ich iba zobrať na vedomie a pracovať na zmierení :) .
vanilka
05.09.07,12:24
asi mi nic ine neostava, hoci si myslim ze logicky je to strata casu ako pre nas tak aj pre neho, dakujem za povzbudenie
Hanka
05.09.07,12:32
Ja si pripajam kopiu dennej uzavierky spolu s kopiami jednotlivych pasok k prijmovemu pokladnicnemu dokladu, ktory uctujem. Takze si myslim, ze je naplnena litera zakona, alebo sa mylim?