Zdenka29
05.09.07,14:05
Ahojte všetci,
vystavila som faktúru do ČR bez DPH v CZK. Túto faktúru nám zaplatili na účet suma bola už v SKK. Viete mi prosím poradiť ako mám správne zaúčtovať faktúru? vediem PÚ. Mám si sumu prepočítať na SKK kurzom NBS k dátumu vystavenia faktúry a zaúčtovať? a ako?ďakujem za všetky odpovede.
JAJA11
05.09.07,12:21
Ahojte všetci,
vystavila som faktúru do ČR bez DPH v CZK. Túto faktúru nám zaplatili na účet suma bola už v SKK. Viete mi prosím poradiť ako mám správne zaúčtovať faktúru? vediem PÚ. Mám si sumu prepočítať na SKK kurzom NBS k dátumu vystavenia faktúry a zaúčtovať? a ako?ďakujem za všetky odpovede.

Faktúru vystavenú v CZK treba prepočítať kurzom v deň vystavenia fa. Po pripísaní úhrady treba zaúčtovať úhradu vo výške faktúry v Skk zo dňa vystavenia a rozdiel medzi sumou zaplatenou a vystavenou sa zaúčtuje ako kurzový rozdiel.:rolleyes:
emgeton
05.09.07,19:56
Ahojte všetci,
vystavila som faktúru do ČR bez DPH v CZK. Túto faktúru nám zaplatili na účet suma bola už v SKK. Viete mi prosím poradiť ako mám správne zaúčtovať faktúru? vediem PÚ. Mám si sumu prepočítať na SKK kurzom NBS k dátumu vystavenia faktúry a zaúčtovať? a ako?ďakujem za všetky odpovede.

mimotemy Ak sa otázka týka účtovania, treba ju zaradiť do príslušnej témy.


Na margo témy DPH:

Nie každá fa vystavená do zahraničia sa vystavuje bez DPH.
Môžu nastať prípady:
1. miesto dodania je SR a plnenie nespadá pod oslobodené plnenia - fa s DPH
2. miesto dodania SR a plnenie je oslobodené (napr. §43) - fa s 0% DPH
3. miesto dodania mimo SR - nie je predmetom dane v SR - fa mimo DPH ( bez)