jana kov
05.09.07,15:38
Je nastaven bonus ve vázaných produktech s typem ceny "finanční bonus". Po úpravě nebude na faktuře sleva v plné výši, ale bude taková, aby po odečtení slevy byla cena bonusu 0,1 Sk (tato hodnota se dá nastavit v parametrech). Ke slevě se bude počítat i DPH.
O čo ide: vyskladnené 2 ks po 129,37
Zľava 2 ks po - 129,27
Rozdiel 0,10 – základ pre výpočet DPH
0,019 – žiadna DPH

Alebo musí byť základ DPH 1 Sk, aby bola DPH 0,19 t.j. 0,2 hal?
Resp. 0,1 hal pri 10%?
KEJKA
05.09.07,17:43
myslíš to vážne? moja odpoved:
ak s tou zľavou je to všetko v poriadku, DPH sa počíta z ceny po zľave.
teda počet kusov krát cena po zľave = základ DPH a z toho 19%
ak predáš 1 ks a vyjde nulová DPH tak je to v poriadku.
jana kov
06.09.07,10:24
Ja si myslím toto a to si aj overujem : radšej za 1 Sk a odviesť DPH, lebo ak sa tento spôsob vyskladnenia tovaru považuje za dar, tak aj dary sú predmetom DPH a tovar nie je označený logom. Toto však asi neobstojí lebo, medzi firmami to funguje tak /mám to od softverákov/, že vyskladňujú tovar interne s odvodom DPH – z plnej ceny /bezodplatné zdaniteľné plnenie/ a zákazníkovi vystavia finančný bonus v sume načítaných položiek a urobí sa dohoda o neučtovaní DPH - § 26 ods.6.
emgeton
06.09.07,12:50
Ja si myslím toto a to si aj overujem : radšej za 1 Sk a odviesť DPH, lebo ak sa tento spôsob vyskladnenia tovaru považuje za dar, tak aj dary sú predmetom DPH a tovar nie je označený logom. Toto však asi neobstojí lebo, medzi firmami to funguje tak /mám to od softverákov/, že vyskladňujú tovar interne s odvodom DPH – z plnej ceny /bezodplatné zdaniteľné plnenie/ a zákazníkovi vystavia finančný bonus v sume načítaných položiek a urobí sa dohoda o neučtovaní DPH - § 26 ods.6.

§26 má iba 4 ods a hovorí o úplne inom.

Snáď majú na mysli §25/6 ale tento je možné uplatniť iba medzi dvoma platiteľmi DPH. Bolo by vhodné poriadne popísať problém, aby sa dalo na otázku jednoznačne odpovedať.