urs
18.02.05,11:41
Chcela by som proradiť:

Učtujem SZČO ktorá bola v auguste pracovať v Anglicku. Okrem toho má normálne príjem zo živnosti. Má iba taký "akože" doklad - výplatný šek. Žiadne potvrdenie ani nič. Teraz neviem ako to zaučtovať. Alebo vpísať iba do daňového priznania a uplatniť si započítanie dane zaplatenej v zahraničí? A prepočítať kurzom NBS k 31.8. alebo k 31.12. ?
Vopred ďakujem
Heleč
18.02.05,15:40
Ja by som dala príjem zo závislej činnosti a započítala daň zaplatenú v zahraničí. Ale so započítaním dane zo zahraničia nemám skúsenosti. Možno niekto druhý . . . .
maja414b
19.05.05,17:45
Sú problémy na hranici, keď si ma slov. firma objedná na jednorázovú prácu do Rakúska a zo Slovenska beriem stroje? Aké papiere potrebujem, aby ma prípadne nevrátili späť. Stačí sa preukázať živnostenským listom? A čo, keď beriem dohodárov? Ďakujem.
v.tok
19.01.06,18:16
Som Szčo a chcem pracovat na zmluvu o dielo v zahraniči a počul som že potrebujem formulár E101 ,čo to vlastne je prosím Vás?.Dakujem
JankaO
19.01.06,18:33
Som Szčo a chcem pracovat na zmluvu o dielo v zahraniči a počul som že potrebujem formulár E101 ,čo to vlastne je prosím Vás?.Dakujem
Je to formulár sociálnej poisťovne, prikladám. Jeden je pre zamestnancov, jeden pre SZČO.
v.tok
20.01.06,12:09
Dakujem JankaO.