helka31
05.09.07,16:51
Dobrý deň. Kúpili sme podpivničenú záhr.chatku. Vedľa pivnice je izba s krbom. Pôvodný majiteľ mal túto izbu obloženú drevom. Za obložením bola pleseň. Múry ťahali vlhko. Obloženie sme dali dole a celá omietka sa zosýpala navlhnutá a plesnivá na zem. Manžel okolo chatky už odvodnil, ale keďže je miestnosť v pivničných priestoroch tak je tam stále vlhko. Poradíte mi nejakú omietku, alebo niečo čo by tú vlhkosť nejak znížilo? Ďakujem Hela
mondi
07.09.07,11:46
Dobrý deň. Ja som sa s problémom zavľhnutého muriva vo vykopanej pivnici drevárne. Problém som - aspoň si myslím - na pár rokov (?) odstránil použitím prípravku Akvatron 6. Na nete to istotne nájdete. Ide o prípravok do cementových mált pre sanáciu betonových a múranych stavieb. Objavil som ho v stavebninách v 5 kg balení za cca 850,-Sk, v bežnom obchode je drahší. V ČR je o poznanie lacnejší ako na Slovensku. To som zistil už neskoro, keď som ho mal kúpený.
Omietku som zo steny odstránil až na murivo, omietol, umyl riadne vodou a potom som natrel prvú vrstvu na ešte mokrú stenu, potom po riadnom zaschnutí ďalšiu, no a potom som pridával do jadrovej omietky vždy za téglik na jedno vedro omietky a steny som omietol. Ten postup nájdete v pribaľovom letáku. Ešte dám na to lepidlovú omietku a po zaschnutí vymaľujem vápnom. Sám som zvedavý, či sa niečo zmení. Info nájdete na www.akvatron.cz. Pekný deň želám.