Zermax
05.09.07,22:04
Vie mi prosím niekto poradiť čo je obsahom skúšky na odbornú spôsobilosť na podnikanie v cestnej doprave.Dakujem
Melnick
05.09.07,20:07
Zermax
05.09.07,20:17
Ďakujem ale potreboval by som niekoho kto tuto byrokraciu skutočne absolvoval.
ilona
06.09.07,03:48
Môj manžel má túto skúšku urobenú.Robil to v B.Bystrici ak niečo potrebuješ a budem to vedieť, odpoviem.
Zermax
06.09.07,10:53
Potreboval by som vediet ci sa oplati vrazit do kurzu alebo zvolit efektivnejsiu alternativu a rovno nastudovat literaturu zo Zilinskej univerzity.Je mozne sa dostat k testom este pred skuskou?Nema manzel nejake prefotene?Kolko sa caka na skusu od podania ziadosti?Dakujem za kazde info ktore dopomoze prekonat tuto barieru.
ilona
10.09.07,03:43
Je ťažko povedať,či sa oplatí vraziť do kurzu,každý ma na to iný pohľad.Keď ten kurz nemáš,musíš zamestnať osobu na TPP,keď len na pár hodín mesačne,ale výplatu,odvody,výkazy atď. musíš urobiť a je to tiež strata času.K testom sa dá určite dostať nejakou cestou,ale to asi len keď tam začneš chodiť,pretože tie čo robil manžel už musia byť prerobené nakoľko stále sa menia zákony,vyhlášky,nariadenia atd.On bol na prednáške asi len 2x a potom sa to učil doma a mal na to asi 2 mesiace.
Zermax
10.09.07,05:34
Odbornu sposobilost treba mat na seba o tom nepolemizujem.Pytam sa ci ste absolvovali pred skuskou kurz (stoji asi 6tis.),alebo organizoval nieco Krajsky urad?
fizzy
02.04.08,11:45
No momentalne to zaujima i mna :(
konkretne §3 odst. 2 zakona 168/1996 Zz:

(2) Skúšobná komisia môže uznať za odborne spôsobilého bez skúšky toho, kto

a) v rozsahu požadovaných odborných tém získal vysokoškolské vzdelanie alebo úplné stredoškolské vzdelanie alebo
b) má najmenej päť rokov odbornej praxe v riadiacej funkcii
s náplňou činnosti v odbore cestnej dopravy, od ktorej
neuplynuli dva roky.

Ta stredna a vysoka skola to su pravdepodobne Dopravne smery kde si urobili naviac vyhlasku, pravdopodobne.
A ta prax, no to neviem ako myslia aku poziciu?
zalobaba
02.04.08,11:49
No momentalne to zaujima i mna :(
konkretne §3 odst. 2 zakona 168/1996 Zz:

(2) Skúšobná komisia môže uznať za odborne spôsobilého bez skúšky toho, kto

a) v rozsahu požadovaných odborných tém získal vysokoškolské vzdelanie alebo úplné stredoškolské vzdelanie alebo
b) má najmenej päť rokov odbornej praxe v riadiacej funkcii
s náplňou činnosti v odbore cestnej dopravy, od ktorej
neuplynuli dva roky.

Ta stredna a vysoka skola to su pravdepodobne Dopravne smery kde si urobili naviac vyhlasku, pravdopodobne.
A ta prax, no to neviem ako myslia aku poziciu?

Máš to tam predsa dosť jasne napísané - minimálne 5 rokov praxe v riadicej funkcii v odbore cestnej dopravy, od skončenia PP v tejto funkcii nesmú uplynúť viac ako 2 roky.
fizzy
02.04.08,11:57
Ano uz som si to pozeral podrobnejsie. Este by ma jedna vec zaujimala.
Nakladnu dopravu vyuzivame (budeme) pre vlastnu potrebu, tj. dodavka tovaru od dodavatela. V tomto pripade by sme nepotrebovali koncesovanu zivnost. Ale v pripade ze by sme vozili tovar aj odberatelom a fakturovali si ho, vtedy je koncesovana zivnost potrebna.
Dobre tomu rozumiem?
palinka
03.04.08,10:31
áno, pozri živ.zákon
fizzy
14.04.08,12:22
OK dakujem,
este by som sa chcel opytat ci neviete o nejakej spolocnosti v okr. Zilina ktora robi skolenia, seminare na zvladnutie skúšky odbornej spôsobilosti podľa zákona č. 168/ 1996 Z. z. ? Zatial sa mi to akosi nepodarilo najst :(

neviete ci CESMAD robi aj inde skolenia ako v BA?
http://www.cesmad.sk/index.php?page=70

dakujem
fizzy
28.04.08,07:22
Este raz sa obraciam na Vas s otazkou ci nevie niekto poradit kde sa robia Skolenie odbornej sposobilosti v cestnej osobnej a nakladnej doprave?
fizzy
06.05.08,05:28
posuvam...
Dobrovolník
15.05.08,06:21
V Žilinskej univerzite už odporúčanú publikáciu vypredali. Mám záujem kúpiť ju, trebárs od Vášho manžela.
mceri
25.08.10,11:24
Ja už túto skúšku mám, bolo to náročné ale mám licenciu. Ak by ma niekto chcel zamestnať na polovičný úväzok môžem mu robiť odborného zástupcu na základe zmluvy aj pre 2 firmy.
mceri
25.08.10,11:27
Ja už túto skúšku mám, bolo to náročné ale mám licenciu. Ak niekto by chcel ma zamestnať na polovičný úväzok môžem robiť odborného zástupcu pre 2 firmy.
Silkov
14.05.12,14:04
Môj známy, ktorý podnika v nákladnej doprave od 1998 a potrebuje vedieť či je povinný si obnoviť odbornú spôsobilosť prevádzkovateľa cestnej nákladnej dopravy. Je okruh ľudí, ktorí tvrdia, že áno a niektorí tvrdia, že nie.
Economic
15.05.12,05:23
Najlepšie bude, keď si danú informáciu písomne vyžiada od úradu, ktorý vydal licenciu alebo povolenie, (resp.ktorý by mu ju teraz vydal). Výhovorky tu nebudú platiť a bude mať stanovisko čierne na bielom, či musí alebo nemusí niečo podstúpiť. Ústne informácie od úradníkov bývajú veľmi rôzne, no keď niekto dá niečo na papier a aj sa pod text podpíše.. To nepustí....
Silkov
15.05.12,15:02
Nakoniec som sa dostala k informácii a to, že ak máte odbornú spôsobilosť od roku 1999 + 10 ročnú prax alebo máte odb. spôs. po roku 2002 bez praxe nemusíte si robiť na novo odbornú spôsobilosť. V prípade môjho známeho, ktorý má odb. spôs. od roku 1998 musí si obnoviť do 6 mes. po 1.3.2012 kedy boli prijaté nové predpisy.
D4L!BOR
16.05.12,13:42
Ahojte ... Nevie mi niekto povedt ako je to s uznavanim odbornej sposobilosti v doprave v inom state? ... konkretne v anglicku ?

Dakujem za odpovede :)
augustino_11
19.11.12,08:16
Dobry den, ak by niekto mal zaujem o podrobnejsie informacie ohladom testov k odbornej sposobilosti pre nakladnu cestu dopravu, konkretne testovych otazok, pripadovych studii a ich odpovedi, nech ma kontaktuje mailom: cechmaster@gmail.com
Standa
04.12.12,09:27
Ja len stále nechápem ako niekto môže zrušiť už získanú odbornú spôsobilosť. Veď sa ju získalo na základe niečoho ( školenie, maturita...). Neviem si to vysvetli, či maturitná skúška z pred roku 1999 je menejcenná ako maturitná skúška vykonaná po tomto dátume, alebo tí čo maturovali pred 30.9.1999 a stále pracujú v odbore cestnej dopravy, sa menej vyznajú v problematike ako niekto kto absolvoval nejaký kurz odbornej spôsobilosti? Veď v Nariadení 1071/2009 na ktoré sa všetci odvolávajú sa nič nepíše o tom, že by sa mali už vydané odborné spôsobilosti zrušiť, alebo im ukončiť platnosť. Hovorí sa tam " je potrebné modernizovať platné pravidlá udeľovanie povolení na výkon povolanie...." a nie riešiť tie ktoré už boli udelené a bez problémov fungujú a nie je dôvod odoberať. Fakt nechápem o čo tu ide, ak neberiem do úvahy peniaze vysolené za literatúru ku skúškam ako aj za absolvovanie skúšky. Skôr sa mi zdá, že niektorí členovia komisií si čistia svoj obchodný priestor, keďže členmi týchto komisií ktorí rozhodujú či sa odborná spôsobilosť uzná alebo nie sú vo veľkej miere aj majitelia dopravných firiem
zalobaba
04.12.12,10:03
Ja len stále nechápem ako niekto môže zrušiť už získanú odbornú spôsobilosť. Veď sa ju získalo na základe niečoho ( školenie, maturita...). Neviem si to vysvetli, či maturitná skúška z pred roku 1999 je menejcenná ako maturitná skúška vykonaná po tomto dátume, alebo tí čo maturovali pred 30.9.1999 a stále pracujú v odbore cestnej dopravy, sa menej vyznajú v problematike ako niekto kto absolvoval nejaký kurz odbornej spôsobilosti? Veď v Nariadení 1071/2009 na ktoré sa všetci odvolávajú sa nič nepíše o tom, že by sa mali už vydané odborné spôsobilosti zrušiť, alebo im ukončiť platnosť. Hovorí sa tam " je potrebné modernizovať platné pravidlá udeľovanie povolení na výkon povolanie...." a nie riešiť tie ktoré už boli udelené a bez problémov fungujú a nie je dôvod odoberať. Fakt nechápem o čo tu ide, ak neberiem do úvahy peniaze vysolené za literatúru ku skúškam ako aj za absolvovanie skúšky. Skôr sa mi zdá, že niektorí členovia komisií si čistia svoj obchodný priestor, keďže členmi týchto komisií ktorí rozhodujú či sa odborná spôsobilosť uzná alebo nie sú vo veľkej miere aj majitelia dopravných firiem


Nie je problém v tom, či niekto štúdium v odbore ukončil pred rokom 1999, ale v tom, že Krajské úrady dopravy pred rokom 1999 vydávali Osvedčenia (či už na základe štúdia alebo na základe vykonanej skúšky), ktoré neboli v súlade s normami EU, tzn. v súčasnosti stratili platnosť.
veducidopravy
23.01.14,05:18
Ponukam svoju odbornu sposobilost v doprave na preukazanie odbornej sposobilosti pre prevadzkovatela dopravy podla z 56/2012.
Vlastnim odbornu sposobilost na: nakladnu dopravu
osobnu dopravu
taxislužbu
Aktivne pracujem v doprave, mam prax na pozicii veduceho dopravy, vysoka flexibilita , bezúhonnost... SNV, PP, okolie ... cela SR (dohoda)
0918649689
dyxfghd
01.02.14,07:07
V Banskej Bystrici sa to robí za úplatok 300€ aj bez skúšok....
igigi747
28.04.15,10:28
Dyxfghd poprosil by som na vás kontakt,chcel by som sa informovať o tej odbornej spôsobilosti v doprave co sa da urobiť v BB .môj kontakt je sv.idko@gmail.com