barana
05.09.07,23:34
"Poberateľ invalidného dôchodku môže pracovať na DOVP aj na TPP bez obmedzenia. Suma jeho zárobku nie je ničím obmedzená. Takýto dôchodca (dôchodkyňa) môže pracovať bez obmedzenia bez obavy, že by prišiel o dôchodok. "

Len sa chcem uistit,ci sa nieco nezmenilo od 1.9.07, lebo som na porade nasla len starsie prispevky k tejto teme.

Môže pracovať bez obmedzenia aj na DOPČ?
ajobs
05.09.07,21:47
"Poberateľ invalidného dôchodku môže pracovať na DOVP aj na TPP bez obmedzenia. Suma jeho zárobku nie je ničím obmedzená. Takýto dôchodca (dôchodkyňa) môže pracovať bez obmedzenia bez obavy, že by prišiel o dôchodok. "

Len sa chcem uistit,ci sa nieco nezmenilo od 1.9.07, lebo som na porade nasla len starsie prispevky k tejto teme.

Môže pracovať bez obmedzenia aj na DOPČ?

Áno, môže pracovať bez obmedzenia.
barana
05.09.07,21:49
ďakujem za rychlu odpoveď
ajobs
05.09.07,21:51
Niet za čo, pridaj tlačítko Oceňujem.
Bejka
20.09.07,06:04
Mám uzatvorenú dohodu o vykonaní práce s invalidným dôchodcom.Je poberateľom invalidného dôchodku a žiadne iné príjmy nemá. Ako je to z jeho odvodmi do zdravotnej poisťovne. Akú odmenu mu môžem vyplatiť mesačne, aby nemusel platiť odvody do zdravotnej poisťovne? Ďakujem.
dipe
21.09.07,14:41
Ahojte poraďaci, tu som sa dočítala, že ak je invalidný dôchodca uznaný na 75% tak môže precovať ako chce. Rozumiem tomu správna?? No ja mám známeho čo je ohodnotený na viac ako 80% /neviem presne/. Chce sa zamestnať. Môže??? Na aký precovný pomer alebo dohodu??
Prosím o odpoveď
Ďakujem
Monika Kováčová
21.09.07,14:43
Môže sa zamestnať aj na PP aj na Dohodu. Na výške príjmu nezáleží...
dipe
21.09.07,16:43
...sú tam nejake zádrhele?? Kľudne sa môže zamestnať a vykonávať akú koľvek prácu? Ako je to s odvodami??
Jana Motyčková
21.09.07,16:53
Mám uzatvorenú dohodu o vykonaní práce s invalidným dôchodcom.Je poberateľom invalidného dôchodku a žiadne iné príjmy nemá. Ako je to z jeho odvodmi do zdravotnej poisťovne. Akú odmenu mu môžem vyplatiť mesačne, aby nemusel platiť odvody do zdravotnej poisťovne? Ďakujem.
Aby neplatil odvody do ZP, nesmie mať za celý rok príjem vyšší ako 45600 Sk.
Jana Motyčková
21.09.07,16:56
...sú tam nejake zádrhele?? Kľudne sa môže zamestnať a vykonávať akú koľvek prácu? Ako je to s odvodami??
Môže vykonávať akúkoľvek prácu, samozrejme ak mu to zdravotný stav umožňuje. Neplatí invalidné, nemocenské a poistenie v nezamestnanosti. Do ZP má polovičné percentá.