qwe
05.09.07,22:55
Dobry den mal by som zaujem o kupu nehnutelnosti poraditemi niekto ako si zistim vlasnika nehnutelnosti ktora sa mi strasne pozdava ?ist na kataster a tam sa spytat? neviete ci sa to da dako cez internet zistit ?
ajobs
05.09.07,20:56
Dobry den mal by som zaujem o kupu nehnutelnosti poraditemi niekto ako si zistim vlasnika nehnutelnosti ktora sa mi strasne pozdava ?ist na kataster a tam sa spytat? neviete ci sa to da dako cez internet zistit ?


www.katasterportal.sk (http://www.katasterportal.sk), ale musíš vedieť meno vlastníka, alebo číslo parcely, alebo číslo LV.
qwe
05.09.07,21:17
ved hej to viem ze tam ale ja neviem jeho meno vlasne oto mi ide zistit jeho meno a nejak sa snim skontaktovat :((
Stina
06.09.07,03:29
za predpokladu ak vieš katastrálne územie a číslo parcely skús link :
http://www.katasterportal.sk/kapor/vyhladavanieParcelaFormInit.do
qwe
06.09.07,07:18
ahoj neviem cislo parceli ani jeho meno .Viem len ulicu kde ta nehnutelnost stoji a potreboval by som zistit komu patry .dakujem za ten link na web katastralneho uradu ale tak asi nic nezistim poradte mi ako mam postupovat prosim vas este som nikdy daco taketo nerobil :(
jess
06.09.07,07:25
Ja mám taký istý problém. Tiež mám záujem o nehnuteľnosť a neviem sa dopátrať na internete majiteľa. Nijak to podľa ulice a čísla nejde.
Zoltán Kovács
06.09.07,07:27
A čo tak navštíviť obecný,miestny resp. mestský úrad a tam sa na to popýtať? Ak je to niekde na malej dedinke, tak by ste sa čudovali čo všetko vedia úradníčky na tých úradoch. Aj také veci, ktoré nemajú súvislosť s ich prácou.
peton
06.09.07,07:57
qwe neviem čo máš skutočne "zalubom", avšak ak chceš zistiť vlastníka nehnuteľnosti (ktorá je čo - dom, byt, pozemok?), tak prečo sa neopýtaš priamo vlastníka?
Je jasné, že ak ide o pozemok, tak tam nemáš kde zaklopať na dvere a opýtať sa, v tom prípade vrele odporúčam použiť postup, ktorý uviedla smith. Tetušky vedia všeličo, aj to čo by nemuseli :-).
ajobs
06.09.07,12:40
Ja mám taký istý problém. Tiež mám záujem o nehnuteľnosť a neviem sa dopátrať na internete majiteľa. Nijak to podľa ulice a čísla nejde.


Dá sa to nepriamo aj tak, že si na uvedenom webe katastrálneho úradu pozrieš mapu s ulicami príslušného mesta, a odtiaľ odvodíš presnú parcelu aj meno vlastníka, nie je to žiaden problém.
jess
06.09.07,13:38
Dá sa to nepriamo aj tak, že si na uvedenom webe katastrálneho úradu pozrieš mapu s ulicami príslušného mesta, a odtiaľ odvodíš presnú parcelu aj meno vlastníka, nie je to žiaden problém.

No, asi to tak nie je , lebo napr. Bratislava funguje, ale ani Martin, B.Bystrica ani Zvolen NIE...ešte nie :cool:
jess
06.09.07,13:41
qwe neviem čo máš skutočne "zalubom", avšak ak chceš zistiť vlastníka nehnuteľnosti (ktorá je čo - dom, byt, pozemok?), tak prečo sa neopýtaš priamo vlastníka?
Je jasné, že ak ide o pozemok, tak tam nemáš kde zaklopať na dvere a opýtať sa, v tom prípade vrele odporúčam použiť postup, ktorý uviedla smith. Tetušky vedia všeličo, aj to čo by nemuseli :-).

Je to vo väčšom (susednom) meste, je to "zrúcanina" domu, ale na dobrom mieste. Nikto tam nebýva.