Andrejkaf
06.09.07,06:57
Dobre rano,

statni zamestnanci robili pred nejakym casom skusky zo znalosti uzivania PC. Zvazujem, ze sa aj ja zamestnam v tomto sektore a preto by som bola vdacna, ak by mi vedel niekto povedat a poradit, coho sa tie skusky tykali. Predpokladam totiz, ze aj mna budu chciet vyskusat, ci som pocitacovo gramotna a rada by som sa pripravila, aby som miesto ziskala. Dakujem.
Gabhus
06.09.07,05:14
Ahoj, pozri si Zákon o štátnej službe, je tam uvedené, čo musíš spĺňať, aby si sa mohla takto zamestnať. Najprv by Ťa zobrali do tzv, dočasnej štátnej služby, potom by si robila skúšky do stálej. Tieto skúšky sú však skôr o odbornej spôsobilosti - o znalosti problematiky, s ktorou by si pracovala. Ináč čo sa týka počítačovej gramotnosti, vyžaduje sa - povedala by som pokročilý stupeň - textové editory a ešte program BACH systém - s tým sa pracuje asi len v štátnej správe. No a samozrejme internet. Čo poznám ľudí ktorí tam ešte pracujú, nie je to ktovie čo. Držím palce.
jajko50
06.09.07,05:43
Je to ľudovo povedané a nazývané ako " vodičák na počítač". Skúšky ECDL pre ovladanie práce s počítačom.
je to rozdelené na sedem oblastí---záleží od funkcie , ktoré z nich sú vyžadované. Je to: /ovládanie počítača-Windovs,+ práce s internetom/,, Outlock-pošta,/, Excel,/,Word,/,---tieto 4 skúšky sú ako základ.---Potom je myslím ešte Power-point a ďalšie, ale to neviem presne. Sú na to presne vypracované testy, čo všetko zamestnanec v štatnej službe má ovládať.

No najnovšia info sa mi doniesla do uší, ževraj to nová vláda už túto povinnosť zrušila, ale to neviem naisto--over si to, či to ešte budú od teba vyžadovať. veľa šťastia
Excise Duty
06.09.07,06:31
Je to predovšetkým o ho..e, sám som také skúšky v minulosti zažil. 90 % otázok bolo z elementárnych znalostí používania počítača, čo ovládajú bežne školopovinné deti a zvyšných 10 % bolo z oblasti používania internej siete, čo sa treba nabifľovať. Výsledkom skúšok bolo, že 100 bodov dosiahli najmä chytráci, čo majstrovsky zvládajú kartové hry a iné podobné zábavky nachádzajúce sa v počítači, na skúškach použili ťaháky a veselo odpisovali, avšak pri robote mali problém prijať alebo odoslať mail alebo nájsť nejakú informáciu na internete, tam končili...žiaľ, takými znalcami využitia počítačov som bol obklopený. Táto skutočnosť, ako aj celkový prístup k znalostiam legislatívy a jej uplatnenia v praxi a predovšetkým však odtrhnutosť od praxe boli dôvodom môjho „vale“ štátnej službe. Inak si myslím, že i jazyková gramotnosť má svoj význam, tá však nikoho netrápi. Takže, ak niekto napíše „štátny zamestnanci“, v pohode prejde...
Andrejkaf
06.09.07,07:04
excise duty, mas pravdu, kopla som sa. nemyslim si, ze by som bola uplne blba z pravopisu, ale ako sa vravi, aj majster tesar sa raz utne... alebo ty nie :rolleyes: ???
Excise Duty
06.09.07,07:06
OK, pripúšťam, stane sa.
Andrejkaf
06.09.07,07:13
v pohode... inak, ucila som na zakladnej skole deticky pisat, tak len dufam, ze som ich to naucila lepsie... :D
Oľa
25.10.07,05:37
absolvovanie ECDL ako povinnosť pre štátnych zamestnancov v zákone č. 312/2001 bolo od 1.1.2007 zrušené. Na výberovom konaní z PC nikoho neskúšajú, snáď iba keby si mala záujem o miesto informatika.