rommy
06.09.07,07:14
Ahoj poraďáci, začali sme zamestnancom podávať obedy vo firme. Mimo obedov sa nakúpili soľ, korenie, servítky. Môžete mi prosím poradiť kam ich zaúčtovať a či ide o uznané náklady?
Tweety
06.09.07,05:15
Tieto náklady sú daňovými nákladmi podľa § 19 Zákona o dani z príjmov, naúčtovala by som ich na 501AE.
Peterka
06.09.07,05:49
Ja by som založil samostatné stredisko aby som mohol sledovať náklady na stravovanie, lebo daňovými nákladmi sú náklady na stravovanie vo výške 48,95 Sk/jedno hlavné jedlo
rommy
12.09.07,07:09
Ešte by som mala pár otázočiek ohľadom stravovania. Takže cena obeda bez dph 78,-
príspevok zam. 49,85
zamestnanec 29,05
19% 5,50
Nápoje sme sa rozhodli podávať tým štýlom, že sme si prenajali stojan a kupujeme galony vody, môžeme to urobiť aj tak že nákup týchto galónov pôjde celý zo soc.fondu? A keď pôjde, je možné uplatniť odpočet dph z nákupu galónov?
rommy
13.09.07,05:34
Ešte by som mala pár otázočiek ohľadom stravovania. Takže cena obeda bez dph 78,-
príspevok zam. 49,85
zamestnanec 29,05
19% 5,50
Nápoje sme sa rozhodli podávať tým štýlom, že sme si prenajali stojan a kupujeme galony vody, môžeme to urobiť aj tak že nákup týchto galónov pôjde celý zo soc.fondu? A keď pôjde, je možné uplatniť odpočet dph z nákupu galónov?

Prosím o radu a pomoc ... :o
Peterka
13.09.07,05:46
1.Do daňových nákladov môže byť najviac 55% z 89,-Sk/jedlo.
2.Zvyšok nákladov ma jedlo sa:
-hradí zo SF
-hradí zamestnanec
-ide do nedaňových nákladov.
3.Ohľadne pitia ak nie je pitná voda zabezpečená na pracovisku. tak potom môžu ísť všetky náklady na zabezpečenie pitnej vody do daňových nákladov.Ak je to v rámci stravovania (pitná voda je zabezpečená z vodovodu) tak vstupujú do nákladov na stravovanie.
rommy
13.09.07,07:32
Do nákladov si dáme 48,95 zvyšok + dph uhradí zamestanec z ceny obeda, len ten nápoj chceme dať celý zo SF aby sme nemuseli rozratavať galony vody na zamestnanca, to som hlavne chcela vedieť, že či to môžeme urobiť takto, že zo SF neprispejeme na jedlo ale na celý nápoj. Môže to tak byť?