erika527
18.02.05,11:47
Ak dostaneme tovar priamo z Čiech a fakturuje nám ten tovar nemecká firma, pri tom platíme mi a vyúčtuje nám dopravná firma za prepravu, tak to je trojstranný obchod dľa §45 DPH, alebo nie? Češi fakturujú de Nemecka, nemci fakturujú nám, tovar ide priamo z ČR do SR. Prepravu vyfakturujú nám.
Ďakujem za pomoc.
marianna
18.02.05,12:46
Áno, za predpokladu, že všetci traja ste platcovia, registrovaní každý vo svojom štáte a nemci niesú registrovaní na slovensku.
Luckasari
18.02.05,13:10
podmienky trojstranného obchodu sú:
1. musí ísť o tovar
2. tri štáty, tri firmy, všetky musia byť platiteľmi DPH
3. tovar ide od 1. priamo k 3., prepravu platí 1. alebo 3.
4. faktúra ide 1. druhému, 2. tretiemu fakturuje

z toho popisu mi vychádza, že podmienky boli splnené
erika527
19.02.05,07:34
Ale podľa §45 ods.1d: tovar odoslal alebo prepravil prvý dodávateľ alebo prvý odberateľ, alebo iná osoba na ich účet.
To znamená že oni /tj. 1.dodávateľ alebo 1.obberateľ/ by mali objednať a platiť za prepravu? Lebo u nás je tak že prepravná firma fakturuje nám, mi sme posledný príjemcovia. Som z toho pomotaná. :(
Ďakujem za pomoc.
erika527
22.02.05,06:13
Ešte stále neviem, a 25. sa blíži... Pomôžte
Ďakujem