Brkov
06.09.07,11:21
Keď sa v roku 2006 začalo s ročným zúčtovaním zdravotného poistenia tak som nadával, že čo za byrokraciu zasa vymysleli. Dnes to považujem za správnu (rozumej spravodlivú) vec.
Uvítal by som niečo také aj pre sociálne poistenie. Nemáte nejaké informácie, či sa o niečom takom uvažuje?
Jana Motyčková
06.09.07,10:15
Viete si predstaviť tie komplikácie ?
Paula
06.09.07,10:28
Prijala by som, aby sa celoživotne zúčtovalo s "expertami", ktorí nikdy nezažili prax ako takú a spoza písacieho stola sú nekonečne "múdri" vo svojej teórii.

:cool:
Paula
06.09.07,10:51
Tak som sa dodatočne nasrdila:D , že sa musím vybublať. Viete si predstaviť pri zúčtovaní soc. poistenia ten maxisuperturbomrník....keď nás roky sociálka naháňa kvôi "nedodaným" ELDP, výkazom, hláseniam, potvrdeniam, ktoré my musíme opätovne dodávať, resp. ktorých kópie nimi potvrdené o prevzatí po nás požadujú (a to ešte aj tie kópie občas potratia a pýtajú znova :rolleyes: )....a pri ich neovládaní ich vlastných zákonov, kedy národ súdne sa domáha spravodlivosti.....na také ročné zúčtovanie moja fantázia nemá :)
Brkov
06.09.07,12:19
Vidím, že som tu zastihol ľudí ktorý si hneď predstavili ako by to museli spracovávať pre tisíc zamestnancov.

Myslel som skôr na to, že ak som platil viac ako som mal tak by mi to sociálna poisťovňa vrátila a opačne.
ajobs
06.09.07,15:41
Na také ročné zúčtovanie sociálneho poistenia by hneď pýtala SP zvýšenie správneho fondu aspoň na 8%. Viem si predstaviť tie miliardy korún, ako by boli "efektívne" vynaložené.
Jana Motyčková
07.09.07,05:53
Vidím, že som tu zastihol ľudí ktorý si hneď predstavili ako by to museli spracovávať pre tisíc zamestnancov.

Myslel som skôr na to, že ak som platil viac ako som mal tak by mi to sociálna poisťovňa vrátila a opačne.
Myslím, že si skôr zastihol ľudí, ktorí ten zákon poznajú a vidia, na čo všetko by to malo dôsledky. Z reagujúcich - ja, Endrju aj Ajobs vôbec nespracovávame mzdy ani účto a pod. Vieš si predstaviť k tomu RZ aj prepočet všetkých priznaných dávok, ktoré by RZ ovplyvnilo a s tým potom súvisiace prepočty sociálnych dávok, ktoré priznáva celkom iná inštitúcia? V tomto prípade by naozaj navýšenie správneho fondu SP bolo opodstatnené. Radšej sa treba zamyslieť nad zjednodušením celého systému dávok a poistného, mne sa napríklad páči Sulíkov odvodový bonus.
JAJA11
07.09.07,06:05
Tak ako hovorí endrju, jeden vymeriavcí základ, jedna daň a z nej urobiť rozdelenie pre štát a poisťovne. Tak nebudú vznikať toľké papiere, bude stačiť len jedno daňové priznanie, ľahko sa skontroluje kto si splnil povinnosti a kto nie, znížili by sme počet kontrolórov a ušetrili by sa aj naše nervy, mali by sme len jednu kontrolu. A zároveň by to bolo spravodlivé, lebo aj v sociálnej poisťovni by človek odviedol peniaze z toho čo zarobil a nešpekulovalo by sa s prerušovaním živnosti. :rolleyes: