danushka
06.09.07,14:21
Ahojte poraďáci, vie mi niekto potvrdiť informáciu, že predaj MHD lístkov a dennej tlače sa nemusí blokovať do registračnej pokladnice, pretože prevádzkovatelia PNS stánkov pracujú s dodávateľmi na províznom systéme? (nejedná sa o noviny, časopisy a iný tovar)
Ďakujem za info.
danushka
06.09.07,15:04
Ľudkovia, veď mi niekto povedzte, či to je pravda...kolegyňa prišla s touto informáciou dnes z DÚ, vraj si to máme overiť, nuž tak si to overujem u Vás:)
veronikasad
06.09.07,15:11
Ahojte poraďáci, vie mi niekto potvrdiť informáciu, že predaj MHD lístkov a dennej tlače sa nemusí blokovať do registračnej pokladnice, pretože prevádzkovatelia PNS stánkov pracujú s dodávateľmi na províznom systéme? (nejedná sa o noviny, časopisy a iný tovar)
Ďakujem za info.

Predaj tlače nepodlieha povinnej evidencii tržieb registračnou pokladňou.
Účtujem viac novinových stánkov, napriek tomu - najmä u platiteľov DPH - trvám na blokovaní cez pokladňu, lebo ten "guláš" sa potom na konci mesiaca dáva do poriadku veľmi ťažko.

Nemyslím si, že by to bolo preto, že dodávatelia tlače fungujú na províznom systéme, ale preto, že záko o reg.pokladniach túto povinnosť neukladá. Ostatný tovar v stánkoch samozrejme musia blokovať.

-------
Veronika
Paula
06.09.07,15:13
A debatička k tomu, čo a kedy ,áno alebo nie, je aj tu:

http://www.porada.sk/t2400-registracna-pokladnica.html?highlight=st%E1nk%2A
vikinka
06.09.07,15:13
Tovarom sa na účely vyhlášky ERP rozumie tovar vyrobený,upravený,nakúpený...s výnimkou predaja:
cenín,lístkov MHD,telefónnych kariet,dennej a periodicke tlače,....