cascade
06.09.07,21:35
Východoslov.vodárne vykonali opravu na vodovodnej prípojke pred mojim domom (prípojka je spoločná pre môj aj susedný dom) a vyúčtovali mi všetky náklady spojené s opravou.Majú na to právo? Nemala to hradiť obec,keďže porucha vznikla na obecnom pozemku?
5-ko
07.09.07,19:28
Východoslov.vodárne vykonali opravu na vodovodnej prípojke pred mojim domom (prípojka je spoločná pre môj aj susedný dom) a vyúčtovali mi všetky náklady spojené s opravou.Majú na to právo? Nemala to hradiť obec,keďže porucha vznikla na obecnom pozemku?


Pripojka po vodomernu sachtu /VS/ patri vodarnam, pripojka za vodomernou sachtou je vasa!
bepo
08.09.07,08:58
Ty si neplatil za opravu pozemku ale vodovodnej prípojky, trochu poopravím- od hlavnej vetvy vody po merač je to majetok vodárov, od merača smerom na dom je to majetok vlastníka domu a hradí si všetky opravy sám. Či sa to rozdelí aj na suseda je iná vec.
cascade
08.09.07,23:59
Merač mam priamo v dome . Nemám šachtu . Mám starý dom a merač už v pivnici bol , vodárne akceptovali , len vymenili za nový .
aduliak
10.09.07,04:32
Ahojte,aj ja mam teraz problem s vodarmi. Jedna sa o to,ze pripojku od vodovodu,ktory je v strede cesty k vodomeru musime vymenit (teraz je ocelova a musi byt polyuretanova).to znamena,ze je to vlastnictvo vodarni?lebo nam povedali,ze si musime dat rozkopat cestu a vymenit ju na vlastne naklady.
5-ko
11.09.07,15:44
Ahojte,aj ja mam teraz problem s vodarmi. Jedna sa o to,ze pripojku od vodovodu,ktory je v strede cesty k vodomeru musime vymenit (teraz je ocelova a musi byt polyuretanova).to znamena,ze je to vlastnictvo vodarni?lebo nam povedali,ze si musime dat rozkopat cestu a vymenit ju na vlastne naklady.


Kto nariadil? Kedze je to pred vodomerom tak je to vec vodarni.
aduliak
12.09.07,08:13
no...v zmluve mame a aj zakon som studovala, ze pripojka od vodovodu az k domu (na ktorej je vodomer) je vo vlastnictve majitela a udrziava ju na vlastne naklady...tak neviem....ale je to sila...u plynarni je to ine, vsetko si zariaduju sami....
Charon
12.09.07,11:05
Treba si pozrieť zákon. Napr. pri iných médiách ako je voda platí, že PO hlavný uzáver je potrubie v majetku spoločnosti a ZA je v majetku občana, firmy a pod. Teda oddeľovací člen je hlavný uzáver - pre Vás, nie pre oblasť :D
aduliak
13.09.07,04:42
Dobre ránko,pozerala som zákon, ktorý je na stránke Trenčianskej vodohospodárskej spoločnosti...442/2002 Z.z.tam píšu:
Vodovodná prípojka je úsek potrubia os miesta odbočenia z verejného vodovodu po uzáver vody pre pripojený objekt alebo nehnuteľnosť s výnimkou meradla,ak je osadené. Ak je vodovodná prípojka pripojená na verejný vodovod cez odbočenie s uzáverom, toto odbočenie s úzáverom je súčasťou verejného vodovodu....
to znamená, že ak máme odbočenie s uzáverom, všetky práce na výmene potrubia by si mala robit vodárenská spoločnosť....ale ako to zistím, či tam máme uzáver?
vôbec sa v tomto nevyznám....:)))))
cascade
13.09.07,17:08
Je to vodovodná prípojka,na obecnom pozemku,rozdvojuje sa práve-to je to miesto,kde bola porucha a je to pre môj a susedný dom.Merač -vodomer mám priamo v dome,čiže opravy boli realizované na obecnom pozemku,nevstúpili mi ani do domu,ani za bránu,tak ako to môže byť môj majetok a ako môžu chcieť,aby som opravu hradila ja ?
aduliak
14.09.07,06:25
No vidis...a my si to este aj zabezpecit musime sami (a aj zaplatit) - rozkopat cestu a dat ju do povodneho stavu....a tiez je to za uzemim pozemku pred vodomerom....
yoyka
14.09.07,06:46
Ahojte
ja mám tiež problém s vodomerom. Približne pred vyše mesiacom boli vodári vymienať vodomer, no neviem akým spôsobom to robili, pretože, keď som sa bola pozrieť na vodomer teraz (pred niekoľkými rokmi keď mi ho menili tak to zle zatiahli a voda mi pretekala cez závit) po predchádzajúcej skúsenosti som to išla radšej skontrolovať a teraz mám pre zmenu vo vodomere vodu. Dá sa do toho zasiahnuť aj bez vodárov alebo mám radšej zavolať odborníka?
cascade
14.09.07,21:40
Nič sama nerob,ešte ti naúčtujú pokutu!
cascade
14.09.07,21:41
Podľa mňa je to svinstvo! Sorry,ale ako ináč nazvať takéto konanie?