Gabika B.
07.09.07,08:40
Dobrý deň.
Prosím poraďte mi ako účtovať spotrebu pohonných hmôt. Môj manžel je živnostník, svoje súkromné auto využíva na podnikanie. Vediem mu jednoduché účtovníctvo a neviem ako mám účtovať výdavky na benzín. Prosím o nejaký postup v účtovaní.
Za rady ďakujem:) :) :)
Aljok
07.09.07,11:49
Gabika B.
07.09.07,18:46
http://www.porada.sk/t33037-zakladna-nahrada-za-pouzitie-sukromneho-automobilu.html
Ďakujem veľmi pekne.
Ešte by som sa chcela opýtať ak môžem, pretože som si prečítala aj veľa iných príspevkov na túto tému, nie je mi jasné kde a kedy mám zaúčtovať túto spotrebu v jednoduchom účtovníctve. Robí sa to raz mesačne? To sú asi trochu divné otátky, ale nechápem.... Ďakujem

(Cena PHM x priemerná spotreba) : 100 = koeficient
(Koeficient + paušál 6,20) x najazdené km = suma výdavku
Zoltán Kovács
07.09.07,18:56
Ďakujem veľmi pekne.
Ešte by som sa chcela opýtať ak môžem, pretože som si prečítala aj veľa iných príspevkov na túto tému, nie je mi jasné kde a kedy mám zaúčtovať túto spotrebu v jednoduchom účtovníctve. Robí sa to raz mesačne? To sú asi trochu divné otátky, ale nechápem.... Ďakujem

(Cena PHM x priemerná spotreba) : 100 = koeficient
(Koeficient + paušál 6,20) x najazdené km = suma výdavku

Väčšinou a to vyúčtováva mesačne.
Gabika B.
07.09.07,19:01
Ďakujem,
a útujem to ako výdavok ovplyvňujúci zákla dane???
Zoltán Kovács
07.09.07,19:12
Ďakujem,
a útujem to ako výdavok ovplyvňujúci zákla dane???

Áno je to daňovo uznateľný náklad szčo.
Gabika B.
07.09.07,19:14
Ďakujem, dnes ste mi veľmi poradili. Prajem pekný večer.
Lenka Heráková
07.11.08,13:41
Dobrý deň.
Prosím poraďte mi ako účtovať spotrebu pohonných hmôt. Môj manžel je živnostník, svoje súkromné auto využíva na podnikanie. Vediem mu jednoduché účtovníctvo a neviem ako mám účtovať výdavky na benzín. Prosím o nejaký postup v účtovaní.
Za rady ďakujem:) :) :)Zaujíma ma ako sa to účtuje
durisovad
07.11.08,15:39
Vedies knihy jazd, za kazdy ubehnuty km na slusobne ucely zauctujes pausal 5,50 Sk a k tomu pripocitas PHM - na ubehnute km podla spotreby uvedenej v technickom preukaze a cenu podla dokladu o nakupe PHM.
Priklad - za mesiac je ubehnutych 100 km pri spotrebe 6 lt na 100 km a cene 38 Sk za liter benzinu.
Nahrada - pausal 550,-
PHM 6 lt. po 38 Sk 228,-
spolu 778,-
Toto je regularne danovy naklad.