kakiii
07.09.07,08:55
Ahojte všetci,

mam malu prosbu, vlastne velku.

Predstavte si, že ste v branži "stavbarina". Pridelia vam zakazku - ide o protokol, ktorý podpišete a zakazka vam je pridelena. Jednoduche. No, ale Zmluvu o dielo ste ešte nepodpisali. Po preskúmani terenu danej nehnutelnosti, na ktorej maš danu stavbarsku pracu vykonat zistiš, že človek, s kt. maš uzavriet zmluvu v danej zmluve uvadza menej m2 ako je v skutočnosti na stavbe. IDE O PORUŠENIE DOHODY? ja myslim, že hej. No a postup? Odstupili sme od pridelenia zakazky a teraz sa s nami chcu sudit, vraj ide o riadny doklad, relevantný so Zmluvou o dielo. ale aj male dieta vie, že pri porušeni hry, ma možnost odstupit.

takže prosim o radu. VYPLYVA MI NIEČO Z PROTOKOLU O PRIDELENI ZAKAZKY? MAM SA ČIM OHRADZOVAT?

DAKUJEM
zanetth
07.09.07,09:10
Protokol je vlastne úradný zápis z nejakého konania, a na jeho konci býva zvyčajne nejaké uznesenie, ktoré hovorí o tom na čom sa vlastne strany dohodli a čo odsúhlasili. Zmluva je konkrétna dohoda, ktorá by mala obsahovať minimálne tie údaje, ktoré podľa jednotlivých typov zmlúv uvádza obchodný zákonník. Podľa mňa veľmi závisí od obsahu protokolu a formulácii a tu by bola asi najvhodnejšia rada právnika.
kakiii
07.09.07,13:02
vdaka. dufam, že tomu luharovi to neprejde. ano, protokol je v istom meritku zavazkom, ale v prípade dodržania zmluvy. v tomto pripade nešlo o zmluvu, len o pridelenie zakazky.

každopadne vdaka a držte mi palce
alena234
11.09.07,05:42
Iba dnes som sa dostala na poradu a preto reagujem iba teraz. Neviem, čo je to za protokol o prevzatí zákazky (my podpisujeme protokol o prevzatí staveniska-či je všetko pripravené na realizáciu stavby...) ale jedno viem určite, predsa každá stavba sa realizuje buď na základe ZoD alebo aspoň objednávky. Ak nemáš ani jedno ani druhé na základe nejakého protokolu predsa nemôžeš začať stavať a brať na seba všetky riziká, ktoré z výstavby plynú. Držím ti palce, aby si dobre dopadol a daj vedieť ako skončil tento problém.