Llívia
07.09.07,08:56
Dobrý deň!
Prosím Vás o radu pri vypĺňaní intrastat hlásení. Toto je uvedené na stránke colnej správy (http://www.statistics.sk/webdata/slov/intras/otazky/faq.htm)

"9. Vykazujú sa v hlásení INTRASTAT-SK služby?
Nie. Predmetom hlásení INTRASTAT-SK sú informácie o tovare spoločenstva, ktorý je v pohybe medzi členskými štátmi. Tovarom sú všetky hnuteľné veci vrátane elektrickej energie, plynu a vody. Osobitnú skupinu predstavujú služby - súvisiace náklady, a to náklady na dopravu dovážaného tovaru, poplatky za nakladanie, vykladanie a manipuláciu spojenú s dopravou dovážaného tovaru a náklady na poistenie, ak sú dodávané súčasne s tovarom.
Služby, ktoré predstavujú súvisiace náklady sa v hlásení INTRASTAT-SK vykazujú. Podmienkou je, aby súvisiace náklady boli fakturované spolu s dodávaným tovarom."

Akým spôsobom rozúčtovať prepravu na jednotlivé tovary z faktúry, keď na faktúre je preprava uvedená zvlášť jednou sumou?

V prípade, že firma dodala tovar + prepravu + montáž do členského štátu EÚ, zahŕňa sa do Intrastatu len tovar + preprava, alebo treba do hlásenia zahrnúť aj montáž?
Ďakujem.
Llívia
01.10.07,18:40
Vyriešila som to tak, že som do Intrastatu zahrnula zo služieb len prepravu, montáž nie. Nie som si však stále istá, či som postupovala správne.
Maxinka
09.04.08,06:04
Prosím Vás o radu - ja neviem asi nájsť kód pre prepravu a energetickú prirážku aby som to mohla vypísať do Intrastatu-SK.
Viete mi poradiť?
ivako
09.04.08,06:30
[quote=Llívia;540082]Vyriešila som to tak, že som do Intrastatu zahrnula zo služieb len prepravu, montáž nie. Nie som si však stále istá, či som postupovala správne.[
Vy ste dodávali tovar do iného členského štátu a tam ste ho následne zmontovali?
912
09.04.08,06:50
Prosím Vás o radu - ja neviem asi nájsť kód pre prepravu a energetickú prirážku aby som to mohla vypísať do Intrastatu-SK.
Viete mi poradiť?

Doprava sa do intrastatu neuvádza samostatne, ale len ako súčasť niektorej položky, ku ktorej prináleží. Preto nie je možné nájsť kód pre prepravu.

Zuzana
Maxinka
09.04.08,08:37
Doprava sa do intrastatu neuvádza samostatne, ale len ako súčasť niektorej položky, ku ktorej prináleží. Preto nie je možné nájsť kód pre prepravu.

Zuzana
ĎAkujem - takže ak napr. patrí ku sklu tak to dám spolu zo sklom aj tú energ.prirážku?
A čo napr. nájomné za PC program?
Maxinka
10.04.08,06:03
ĎAkujem - takže ak napr. patrí ku sklu tak to dám spolu zo sklom aj tú energ.prirážku?
A čo napr. nájomné za PC program?
Nikto mi nepomôže?????????????????:confused:
Maxinka
10.04.08,07:16
A čo napr. nájomné za PC program?
PROSÍíííííííííííííííííííííí íííííííííííííím:mee:
MartinkoK
10.04.08,07:22
Prosím Vás uvádza sa do intrastatu nákup pneumatík, oleja na úžitkové vozidlo?
912
10.04.08,07:42
Prosím Vás uvádza sa do intrastatu nákup pneumatík, oleja na úžitkové vozidlo?

V prípade, že to kupujete v zahraničí a vaša organizácia je povinná podávať Intrastat úplné hlásenia, tak áno. V prípade povinnosti podávať zjednodušené hlásenia, tak sem sa uvádza len 10 najvýznamnejších položiek.

Zuzana
912
10.04.08,07:45
Nikto mi nepomôže?????????????????:confused:

Nájomné za PC program sa do Intrastatu neuvádza, pretože sa jedná o službu. Intastrast sleduje pohyb tovaru v rámci Európskeho spoločenstva. Ohľadne tej energetickej prirážky ku sklu by som doporučovala kontaktovať konzultačné pracovisko Štatistického úradu, mne vždy pomohli. Link: http://portal.statistics.sk/showdoc.do?docid=3752

Zuzana