luigi72
07.09.07,11:37
Dobry den prajem.
Som zacinajuci podnikatel a mam jeden problem ohladom zarucnej doby. Ak nakupim tovar z velkoobchodu, ktory chcem potom predavat v mojom maloobchode, ako je to so zarucnou dobou? Ja ked predam konecnemu spotrebitelovi, od datumu predaja zacina plynut 2 rocne zarucne obdobie. Ako je to ale medzi mnou a velkoskladom? Kupim povedzme 01.01.2008 z velkoskladu telku ale predam ju len 01.05.2008. Od velkoskladu dostanem zaruku do 31.12.2009, ale ja musim dat do 30.04.2010, kedze som to predal o 4 mesiace neskor. :confused: Ako to je???

Vopred dakujem.
luigi72
05.10.07,10:48
Nikto mi nevie poradiť?
Niekde som čítal, že veľkosklady dávajú dlhšiu záruku, napr. 3 až 5 rokov. Môžem ja túto záruku potom znížiť pre konečného spotrebiteľa na 2 roky? potom by som bol krytý, lebo do 1 roka ten tovar určite predám...
jozefstefan
19.10.07,14:22
mimotemy zda sa , ze tu ti nikto nevie poradit... :(

zial, ani ja :(
TinkiDinki
22.10.07,09:15
Ty musíš dať spotrebiteľovi záruku 2 roky od dátumu predaja o tom niet pochýb.

Či ti uzná tvoj veľkosklad že doba predaja môže byť u teba napr. v tomto prípade 1/2 roka je otázne.
- išiel by som sa ich najskôr spýtať
- argumentoval by som tým, že aj ty to berieš za účelom ďalšieho predaja
- záleží na nich ako ti odpovedia
- ak ti uznajú tvoj dátum predaja niet čo riešiť
- ak ti to neuznajú máš ešte možnosť osloviť výrobcu (v EU) alebo dovozcu (do EU)
- výrobca, alebo dovozca by mal uznať tvoj dátum predaja
- ak ti to nikto neuzná nepredávaj taký tovar kde ideš do takéhoto druhu rizika
- ak sa nevieš vzdať tochto tovaru, považuješ ho za kľúčový atď...
daj si tam väčší rabat, ktorý ti zmierni riziko

Na takéto problémi treba myslieť včas tuto sa môžeš inšpirovať:

http://www.porada.sk/549629-post12.html

Kto sa bráni takýmto zmluvám vopred, určite sa s tebou nebude baviť keď nastanú problémi.
VladoaKatka
22.10.07,09:47
Pozri tému:


Reklamácie - veľkoobchod

mimotemy neviem napísať tému tak, aby sa dalo na to kliknúť - prosím poradte.:)
TinkiDinki
26.10.07,08:05
Pozri tému:


Reklamácie - veľkoobchod

mimotemy neviem napísať tému tak, aby sa dalo na to kliknúť - prosím poradte.:)

Ja to robím takto:
Nastavím sa na tú tému, ktorú chcem pridať ako odkaz
skopírujem riadok "ADRESA" Označím ho a +

V texte ktorý píšem kliknem na ikonu "insert link"
a tam vložím +

http://www.porada.sk/t38329-reklamacie-velkoobchod.html

Hypertextový odkaz sám zmodrie alebo sa podčiarkne;)
VladoaKatka
26.10.07,10:43
TinkiDinki - ďakujem, snáď sa mi podarí.
solikoo
07.03.10,14:21
Dobry den,
rad by som naviazal na zarucnu dobu. Mam internetovy obchod s oblecenim a dodavatela(vyrobcu) z ciech. Dodavatel mi poskytuje zaruku na tovar 12 mesiacov ale ja podla zakona musim poskytovat zaruku 24 mesiacov. Tak ako je to vlastne?

A mam este jednu otazku. Nasiel som dodavatela na oblecenie zo slovenska ktory ma v obchodnych podmienkych toto - citumen:
"Záručná doba všetkým osobám, používajúcim výrobok pre účel podnikania alebo obchodu s daným výrobkom, nie je stanovená Občianskym zákonníkom a stanovuje ju konkrétny dovozca či výrobca."
Tak aka je vlastne zaruka, ktoru dostanem ja a ktoru mam poskytovat? 24 mesiacov podla sk zakona, alebo sa mam riadit podla obchodnych podmienok dodavatelov?

Prosim necitujte zakony. Dakujem za odpoved.
akina
08.03.10,09:24
Vo vzťahu k spotrebiteľovi je vždy záručná doba 24 mesiacov odo dňa predaja. Vzťahy medzi podnikateľmi sa pri predaji riadia Obchodným zákonníkom. Čiže ak Vám Váš dodávateľ poskytne záruku na 12 mesiacov / máte to v zmluve /, Vy stále vo vzťahu k spotrebiteľovi musíte dodržiavať 2 ročnú záručnú lehotu.