Dena1
07.09.07,12:05
Dobrý deň,
som na materskej dovolenke. Po ukončení druhého roku veku môjho dieťaťa nastupujem na nové zamestnanie v januári 2008.:) V povodnom zamestatní mám ešte pracovný pomer, takže chcem dať výpoveď.Chcela by som dať výpoveď dohodou. Prosím poraďte mi číslo paragrafu. Nepamätám si už či je to §50 alebo §52 a písmeno ktoré k tomu prináleží. :( Formuláciu výpovede viem. A ešte sa chcem spýtať či mi môže zamestnávateľ brániť v tomto kroku,má tam zamestnankyňu namiesto mňa.
Ďakujem za odpoveď.
Pepa
07.09.07,10:12
Dobrý deň,
som na materskej dovolenke. Po ukončení druhého roku veku môjho dieťaťa nastupujem na nové zamestnanie v januári 2008.:) V povodnom zamestatní mám ešte pracovný pomer, takže chcem dať výpoveď.Chcela by som dať výpoveď dohodou. Prosím poraďte mi číslo paragrafu. Nepamätám si už či je to §50 alebo §52 a písmeno ktoré k tomu prináleží. :( Formuláciu výpovede viem. A ešte sa chcem spýtať či mi môže zamestnávateľ brániť v tomto kroku,má tam zamestnankyňu namiesto mňa.
Ďakujem za odpoveď.
Výpoveď dohodou NEEXISTUJE. Buď sa so zamestnávateľom dohodneš na rozviazaní prac. pomeru dohodou v zmysle par. 60 ZP, alebo dáš výpoveď v zmysle par. 61 ZP. Zamestnávateľ s rozviazaním PP dohodou súhlasiť nemusí, pri výpovedi jeho súhlas nie je potrebný, ale pracovný pomer bude ukončený po uplynutí výpovednej doby v zmysle par. 62 ZP.
Dena1
07.09.07,10:21
Prepáč zle som sa vyjadrila, výpoveď dohodou viem že neexistuje.
Čo odporúčaš? Ktorý §, a kedy odniesť výpoveď alebo dohodu zamestnávateľovi, nech ide všetko tak ako má?
Pepa
07.09.07,10:27
Ak by zamestnávateľ nesúhlasil s dohodou a ty podáš výpoveď, je dôležité si uvedomiť, že výpovedná lehota v tomto prípade je dvojmesačná a začína plynúť od l. nasledujúceho mesiaca po doručení výpovede /aby si to stihla/.
Treba ísť za zamestnávateľom a skúsiť sa dohodnúť - ak nie podáš výpoveď.