cs-cs
07.09.07,13:04
mam taky problem, ze zamestnavatel - s.r.o., neodvadza pravidelne odvody do SP. Na vyplatnej paske sice figuruje odvod, ale v skutocnosti ma na ucte v SP dlzobu a nie malu. Mozem mat z toho ja ako zamestnanec dajake problemy?
JAJA11
07.09.07,11:07
mam taky problem, ze zamestnavatel - s.r.o., neodvadza pravidelne odvody do SP. Na vyplatnej paske sice figuruje odvod, ale v skutocnosti ma na ucte v SP dlzobu a nie malu. Mozem mat z toho ja ako zamestnanec dajake problemy?


určite nie, je vecou soc.poisťovne, aby tieto peniaze vymohla :rolleyes:
Aljok
07.09.07,11:14
mimotemy
cs-cs, vidím, že si tu nový, tak teda vitaj na porade a prečítaj si prosím ťa ETIKETU http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html., kde sa dočítaš napr. aj to, že pri každej novej otázke nemáš zakladať novú tému.
cs-cs
07.09.07,11:17
Dobre, v poriadku, ale od tych odvodov sa odvija vyska mojho buduceho dochodku. Tak som pocul, ze podla zakona kazdy zamestnanec je osobne zodpovedny za vsetky svoje odvody. Poistovne vraj mozu vymahat od jednotlivca a zamestnanec potom cez sud moze vymahat svoje neodvedene /ale na paske odvedene/ odvody. Kedze neposiala do SP, neprispiava mi ani do druheho piliera. Ako mozem skontrolovat, ci mi vobec plati ostatne odvody? napr. zdravotne, nemocenske, do fondu zamestnanosti atd.
janaGT
07.09.07,11:17
tak ako napísala jaja11, len doplním, že SP môže v takomto prípade podať trestné oznámenie na zamestnávateľa pre neplatenie
janaGT
07.09.07,11:22
zdá sa mi, že SP platí v tomto prípade do II. piliera z rezervného fondu.