Kubick
07.09.07,14:35
Zdravim vas,
asi pred 2 tyzdnami som predal cez jedneho znameho
voz znacky Chrysler. Pred kupou si pan auto skusal nejeden krat na moje
pomery az moc dlho, auto bolo v 100% stave.
Zobral ho na leasing tiez cez nejakeho kamarata asi takym stylom, ze
este doteraz nie su vsetky potrebne papiere podpisane, ale peniaze uz mam.
Auto bolo na Cardetecu, kde zistili ze bola menena z.ľ.stvtrka, o com som ja nevedel nakolko s autami robil otec, ktory pred mesiacom nahle zomrel.
Ale to ani tak nie je hlavny problem, pan ho aj napriek tomu kupil, lenze uz za 3 dni volal, ze nieco klepe v zadnej naprave, ani to by este tak nevadilo, no o tyzden uz motoru kolisali na volnobehu otacky, priem.spotreba bola 17l/100km namiesto 12l...tak sme to dali do Chrysleru, kde vymenili snimac plynu, zaplatil som to ja ved ho chudak ma iba tyzden, nejak som sa tym nezaoberal...otacky boli dobre, ale spotreba stale vysoka, pan mi povedal ze to uz bude s nimi riesit on....Lenze o tyzden mi volal, ze sa mu to ide rozpadnut, motor klepe, spotreba 24l a chce aby som mu opravu platil ja alebo vrati auto...Lenze my sme ho mali skoro 4 roky a ziadny problem s nim nebol a jemu sa za 2 tyzdne cele rosype? Mozno to je iba blba nahoda, ale takisto s tym mohol jazdit ako hulvat, co sa ja uz ale nedozviem...Auto je r.v 99, najazdene 84 000 km a to realne(auto je z rakuska, kde na nom jazdila ista paraolympionicka a my sme na tom moc nejazdili, mam k tomu aj servisnu knizku, rakusky servis sa robil urcite, no za tie SK peciatky by som ruku do ohna nedaval nakolko otec si servis vedel urobit sam, mozno tam vzdy isiel iba na kontrolu, ale km sme urcite nestacali).
Mam take 3 hlavne otazky:
1.moze sa ten motor povazovat za skrytu vadu, ked pred tym isiel v poho a nakoniec bol burany zadok a nie predok a ziadne machinacie sa s nim nerobili?
2.Ten burany zadok uz nemoze dovod na zrusenie zmluvy, ved to bolo na car detecu a ti to schvalili?
3.A este ta servisna knizka...mozu byt z toho nejake problemy, ked sa zisti, ze to nebolo servisovane v Chrysleri ako sa uvadza?

Ja vam dakujem uz len za to, ze ste sa docitali az na koniec tejto slohovej prace : ) dufam, ze vam este zostali sily aj na odpoved.cus:D
Kubick
10.09.07,08:54
Zdravim, mohol by som poprosit admina, aby to presunul do obchodneho prava?
A prosimvas potesil by ma nejaky Vas nazor na tuto temu, opytajte sa ked Vam nieco nie je jasne.Dik