robovi
07.09.07,22:49
Chcem kúpiť nehnuteľnosť na Slovensku, ktorej vlastník sa pred 40-imi rokmi vysťahoval do Kanady. Zaujíma ma, akoby som sa s ním mohol skontaktovať, prípadne s jeho dedičmi? Ďalej ma zaujíma, či je relevantné dedičné konanie v Kanade, alebo musí prebehnúť dedičné konanie na Slovensku? Ak musí prebehnúť dedičné konanie na Slovensku, ako formou sa dá iniciovať? konečne som sa dostal k listu vlastníctva uvedenej nehnuteľnosti a mal som možnosť prezrieť si aj evidenciu obyvateľstva. Z obidvoch písomností vyplynulo, že vysťahovalec do Kanady (A) bol starý otec osoby (C), ktorá bývala v uvedenej nehnuteľnosti a tieto dve osoby vlastnili nehnuteľnosť po 1/2. Z LV vyplýva, že ani po vysťahovalcovi (A), ktorý sa narodil v roku 1873 neprebehlo ded. konanie. Následne táto nehnuteľnosť nebola prededená ani v pozostalosti po jeho dcére (B), ktorá bola matkou osoby (C) bývajúcej donedávna v nehnuteľnosti. Osoba (C) je tiež po smrti a o jej pozostalosti momentálne prebehlo ded. konanie. 1/2 nehnuteľnosti, ktorú vlastnila osoba (C) je vysporiadaná a prededená.Čo mám urobiť a kam ísť, aby som mohol zvyšok nehnuteľnosti vysporiadať a odkúpiť. Podotýkam, že nie som v žiadnom príbuzenskom vzťahu k uvedeným osobám. Pomôže niekto? Ďakujem.
robovi
20.09.07,19:42
To mi naozaj nikto nevie poradit? :( :mad: :mee:
007gituska
21.09.07,04:36
a čo tak vydržanie?
robovi
21.09.07,13:01
Vydržanie neprichádza do úvahy, pretože som sa o predmetnú nehnuteľnosť nestaral v presvedčení, že je moja a nestaral som sa o ňu vôbec. Táto nehnuteľnosť je len časťou domu, ktorého druhej polovice som vlastníkom. Je to tzv. bírešský dom, v ktorom v minulosti bývali viaceré rodiny, ktoré slúžili vtedajším grófom. Donedávna tam bývala osoba (C), ktorá zomrela a tak by som chcel túto časť odkúpiť, aby som bol výlučným vlastníkom celého domu. Samozrejme ťá časť domu, kde býval sused má iné súpisné aj orientačné číslo. chyba lávky je však v tom, že časť domu, v ktorej býval sused, spolu s ním vlastnil na polovicu jeho dedko, ktorý sa stratil v hlbinách času niekde v Kanade.:rolleyes:
lolajulia
19.10.07,14:37
tak podobný problém mám aj ja .ako som sa informovala na úradoch bude treba predediť tem majetok až k poslednému dedičovi ale čo s tým že je z kanady veru neviem .ja našťastie mám dať predediť po TU žijúcuch ale tiež mám jedného z Maďarska .ako sa to bude riešiť ešte neviem